اعتدال می‌گوید نه به دیگران اعتماد کنید و نه بدبین باشید | اتاق خبر
کد خبر: 331175
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 16:33
رئیس جمهور گفت: امسال 20 فروردینی است که جهان بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران اذعان و اعتراف کرده است. امسال 20 فروردینی است که دنیا همکاری را با ایران در زمینه فناوری هسته‌ای آغاز کرده است.

اتاق خبر:حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای، اظهار کرد: سال 94 سالی تاریخی و بیاد ماندنی برای ملت ایران و حتی در تاریخ دیپلماسی جهان بود. سال 94 سالی بود که ما به جهانیان اعلام کردیم که به قدرت نرم بیش از قدرت سخت باید توجه داشت. سالی بود که همه جهانیان دیدند منطق، استدلال و میز مذاکره بر قدرت سخت،‌ تهدید و فشار پیروز است.

 وی ادامه داد: بی‌تردید موفقیت دیپلمات‌های کشور ما در سال گذشته در مذاکرات هسته‌ای به عنوان یکی از مهمترین روزهای دیپلماسی کشور در قرن اخیر بوده است. کار بسیار باعظمتی که مردم و ملت در سایه اعتدال آن را به ثمر رساندند. اعتدال به ما می‌گوید نه همه جا به دیگران اعتماد کنید و نه همه جا به دیگران بدبین باشید.

 وی توضیح داد: اعتدال به ما می‌گوید اینچنین نیست که همه مسائل صرفاً با مذاکره حل شود. اما اینچنین هم نخواهد بود که با مذاکره نتوانیم هیچ یک از مسائل مهم را به ثمر برسانیم. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند روزگار ما روزگار همه چیز است. از همه ابزار و وسایل‌مان باید به درستی و به خوبی استفاده کنیم.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید