Performancing Metrics

تسلیحات هسته‌ای تضمین‌کننده امنیت پاکستان در جنوب آسیا | اتاق خبر
کد خبر: 331181
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 17:02
نماینده پاکستان در سازمان ملل اعلام کرد؛
«ملیحه لودی» نماینده پاکستان در سازمان ملل در سخنانی تسلیحات هسته ای را ضامن امنیت این کشور در جنوب آسیا دانست.

اتاق خبر- «ملیحه لودی» نماینده پاکستان در سازمان ملل در سخنانی تسلیحات هسته ای را ضامن امنیت این کشور در جنوب آسیا دانست.

«ملیحه لودی» نماینده پاکستان در سازمان ملل در واکنش به سخنان «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در اجلاس بین المللی امنیت هسته ای گفت: سلاحهای هسته ای ضامن امنیت پاکستان در منطقه جنوب آسیا و ایجاد توازن در این منطقه است.

وی در ادامه افزود: کسانی که پیشنهاد نابودی سلاح های اتمی را می دهند اول خود سلاح های هسته ای کشورشان را از بین ببرند. توافقنامه که بر اساس نابرابری باشد به ضرر پاکستان خواهد بود.

ملیحه لودی گفت: برخی از قدرت های هسته ای در دنیا بر خلاف اصول گسترش سلاح های اتمی توافقنامه های هسته ای انجام داده اند. عملکرد تبعیض آمیز قدرتهای هسته ای دنیا برای کشورهای دیگر احساس ناامنی بوجود خواهد آورد.

وی با اشاره به سخنان «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان در مجمع سازمان ملل تصریح کرد: پاکستان آرزوی رقابت هسته ای در جنوب آسیا را ندارد اما نمی تواند وضعیت منطقه و افزایش تسلیحات هسته ای را در منطقه جنوب آسیا را نادیده بگیرد، بنابراین باید از امنیت منطقه ای خود اطمینان پیدا کند.

وی در ادامه تاکید کرد: سیاست دوگانه بعضی از قدرتهای هسته ای دنیا نه تنها در تولید سلاح هسته ای بلکه در تولید سلاح های متعارف نیز آشکار است. این کشورها  به بعضی از کشورها در جنوب آسیا تسلیحات می فروشند و با این اقدام نا امنی و عدم ثبات را در منطقه افزایش می دهند. 

لازم به ذکر است در کفنرانس بین المللی امنیت هسته ای که چندی پیش در واشنگتن با شرکت مقامات قدرتهای هسته ای دنیا برگزار شد «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا از پاکستان خواسته بود از افزایش سلاح های هسته ای خود پرهیز کند و در اقدامی مناسب سلاح های هسته ای خود را کاهش دهد. 

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید