تهدیدهای امنیتی خدمات مخابراتی در افغانستان را دچار مشکل کرده است | اتاق خبر
کد خبر: 331292
تاریخ انتشار: 20 فروردین 1395 - 14:34
سخنگوی وزارت مخابرات افغانستان گفت که به دلیل وجود تهدیدهای امنیتی در بعضی ولایت های افغانستان با مشکل مواجه شده است.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از «بی بی سی»، «یاسین صمیم» سخنگوی وزارت مخابرات افغانستان، گفت که به دلیل وجود تهدیدهای امنیتی در بعضی از نقاط ولایت‌های «سرپل»، «فاریاب»، «بغلان» و «سمنگان» در شمال؛ همچنین ولایت «نیمروز» و «غزنی» در جنوب؛ فعالیت شرکت‌های مخابراتی مختل شده است.

وی افزود: این اختلال ارتباطی بیشتر در مناطقی دیده می‌شود که در کنترل مخالفان مسلح دولت افغانستان است.

 صمیم گفت که این تهدیدها شامل تهدید جانی کارمندان شرکت‌ها و ایستگاه‌های مخابراتی است.

وی همچنین با اشاره به اینکه نسبت به سال قبل این تهدیدها افزایش یافته، گفت که نیروهای مخالف دولت به بهانه‌های مختلف موجب آزار و اذیت کارمندان شرکت‌های مخابراتی و مانع عرضه خدمات به شهروندان افغانستان می‌شوند.

سخنگوی وزارت مخابرات افغانستان برای حل و بررسی این مشکل  با نمایندگان شرکت‌های مخابراتی و نهادهای امنیتی جلسه مشترک برگزار کردند.

وی درباره نوع تهدیدها گفت که در ولایت شمال و شمال شرق آنتن‌های (دکل) مخابراتی آتش زده شده‌اند. همچنین کارمندان شرکتهای مخابراتی تهدید و از آنان خواسته شده که زمان کار این ایستگاه‌ها را مطابق خواست آنان هماهنگ کنند.

به گفته یاسین صمیم نیروهای مخالف از بعضی شرکت‌ها پول نیز مطالبه کرده‌اند.

سخنگوی وزارت مخابرات  افغانستان در ادامه گفت که نیروهای مخالف به این دلیل شرکتهای مخابراتی را هدف قرارداده که آنان آسیب پذیر هستند. ولی دولت وحدت ملی افغانستان مصمم به مقابله با این چالش است.

وی گفت که مانع اصلی فعالیت شرکتهای مخابراتی، افراد وابسته به گروه طالبان است.

 صمیم تاکید کرد که تلاشهای وزارت مخابرات برای حل این مشکل از طریق نیروهای امنیتی و همچنین ارتباطات مردمی ادامه دارد تا پوشش مخابراتی در این ولایت‌ها دوباره روند عادی را از سر گیرند.

وی افزود که روزهای آینده وزارت مخابرات گزارش جامع از میزان تهدید و جغرافیایی تهدید را در سراسر افغانستان نشر خواهد کرد.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید