«اُرچَن» را قبل از «سلمان فارسی» می‌سازیم | اتاق خبر
کد خبر: 331395
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 01:54
امرالله احمدجو که این روزها با نگارش مشترک فیلمنامه «سلمان فارسی» به همراه داوود میرباقری خبرساز شده قرار است سال جاری پروژه ای دیگر را زودتر از فیلمنامه مذکور با میرباقری کار کند.

به گزارش اتاق خبر، امرالله احمدجو از کارگردان‌های پیشکسوت سینما و تلویزیون درباره تازه ترین فعالیت های خود گفت: چندی پیش طرح فیلمنامه سریال «سلمان فارسی» را نوشته و در اختیار داوود میرباقری گذاشتم تا فیلمنامه آن را بنویسد. این اثر تاریخی نیاز به زمان کافی برای ساخت و پرداخت دارد و به این ترتیب قطعا تا سال آینده نگارش آن طول می کشد و امکان تولید آن فعلا محقق نیست.

وی افزود: چند سال پیش طرح دیگری را نوشته و آن را با میرباقری مطرح کرده بودم اما به مرور زمان فراموش شد تا اینکه قبل از عید خودش به من یادآوری کرد و علاقه نشان داد که تا قبل از آماده شدن «سلمان فارسی» این فیلمنامه را به سرانجام رسانده و شرایط تولید را فراهم کنیم.

کارگردان مجموعه «روزی روزگاری» اشاره کرد: این طرح که نیم فصل آن پیش‌تر نگارش شده در حال حاضر «اُرچَن» نام دارد. این واژه کهن پارسی به معنی پلکان است و در فضایی روستایی با حال و هوای طنز فانتزی روایت می شود. نوع بیان ماجراهای قصه نشان از زمان گذشته می دهد اما هیچ تاریخ مشخصی ندارد.

احمدجو در پایان یادآور شد: این قصه هم مثل غالب کارهای من پر از شخصیت های گوناگون است اما از آنجا که سکان اصلی را به میرباقری سپردم باید دید کدام یک از این ها را پررنگ تر و کدام را حذف می کند. ضمن اینکه عنوان سریال صرفا با نظر شخصی انتخاب شده و احتمال زیادی وجود دارد که نام اثر تغییر کند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید