BMW X3 مدل ۲۰۱۵ | اتاق خبر
کد خبر: 331403
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 03:50
تیم طراحی مدل BMW X3 به سرپرستی Adrian van Hooydonk در ابتدا روی جلوپنجره کلیه‌ای شکل ب ام و دست گذاشت و آن را دوباره طراحی کرد.

به گزارش اخبار خودرو ، تیم طراحی مدل BMW X3 به سرپرستی Adrian van Hooydonk در ابتدا روی جلوپنجره کلیه‌ای شکل ب ام و دست گذاشت و آن را دوباره طراحی کرد. جلوپنجره با حاشیه برجسته‌تر و تیغه‌های عمودی براق اینک کاملاً به چراغ‌های جلو چسبیده است. فرم چراغ‌ها هم از حالت متوازی الاضلاع سابق خارج شده و پهن‌تر و شیب دار تر است. سپر جلو تغییرات زیادی به خود ندیده و فرم هواکش‌ها و چراغ مه شکن، دست نخورده باقی مانده است.

BMW-X3_2015_1024x768_wallpaper_01

در مجموع، با تغییرات اندک انجام شده، چهره X3 کمی تهاجمی‌تر شده و آن را به برادر بزرگ‌تر یعنی X5 که نسل سوم آن در تابستان گذشته معرفی شد، نزدیک‌تر ساخته است.

ورود به داخل کابین همراه با تصویر دلپذیری از طراحی لوکس و با کیفیت همیشگی ب ام و در ترکیبی از مواد مرغوب‌تر و استفاده از کروم و پنل جدید، نگه‌دارنده های لیوان و سیستم جدید ناوبری مشاهده می‌شوند. طراحی داخلی داشبورد با به هم ریختگی کمتری همراه است و نظم بیشتری در آن مشاهده می‌شود. ب ام و همچنین یک سیستم هوشمند باز کردن درب عقب را در این مدل قرار داده که با حرکت پا زیر سپر عقب، درب پشتی را باز می‌کند.

اما بزرگ‌ترین تغییر در X3 جدید را باید در پیشرانه‌های آن جستجو کرد. موتور دیزل xDrive28d با استفاده از همان حجم ۲٫۰ لیتری سابق و کمک توربوشارژر می‌تواند ۱۸۰ اسب بخار نیرو و ۳۸۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند که در حد موتور ۳۲۸d سابق است. بنا به اظهار ب ام و، شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر این مدل در کمتر از ۸ ثانیه خواهد بود.

همچنین یک گزینه دیفرانسیل عقب sDrive28i به عنوان مدل پایه با موتور ۲٫۰ لیتری توربو و با قدرت ۲۴۰ اسب بخار و گشتاور ۳۵۲ نیوتن متر هم در بین مدلهای بنزینی قرار می‌گیرد. مدل دو دیفرانسیل همین پیشرانه xDrive28i نامیده می‌شود.

در یک پله بالاتر باید مدل xDrive35i را با موتور ۳٫۰ لیتری شش سیلندر و با توان ۳۰۰ اسب بخار و گشتاور ۴۰۶ نیوتن متر که از سیستم تزریق مستقیم سوخت و با یاری سیستم توربو حاصل می‌شود را نام برد.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید