فیات پاپ به قیمت یک فراری فروش رفت | اتاق خبر
کد خبر: 331439
تاریخ انتشار: 21 فروردین 1395 - 07:41
فیات مدل ۵۰۰ ال پاپ با قیمت ۳۰۰ هزار دلار، بیشتر از ۱۲ برابر قیمت اصلی آن (۲۴ هزار و ۶۹۵ دلار) در یک حراجی به فروش گذاشته شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از فرصت امروز، فیات مدل ۵۰۰ ال پاپ با قیمت ۳۰۰ هزار دلار، بیشتر از ۱۲ برابر قیمت اصلی آن (۲۴ هزار و ۶۹۵ دلار) در یک حراجی به فروش گذاشته شد.این قیمت معادل قیمت یک فراری مدل GTC4 Lusso جدید با موتور V12 شش لیتری است.

۲۰۱۵-fiat-500l-5dr-hb-lounge-angular-front-exterior-view_100496183_m

مناقصه تاثیرگذار بر صنعت خودروی ایتالیا

این فیات ۵۰۰ ال را اسقف اعظم قلمرو مذهبی نیویورک به مناقصه گذاشت و درآمد حاصل از فروش آن صرف مدارس کاتولیک این منطقه، سازمان‌های خیریه محلی و دو انجمن ملی کاتولیک (انجمن ترویج آیین کاتولیک و انجمن رفاه کاتولیک near east) خواهد شد. مناقصه ۱۷ ماه مارس ۲۰۱۶ آغاز شد و تا اول آوریل ادامه داشت. نخستین نفر قیمت پیشنهادی ۱۰٫۵۰۰ دلار را ارائه داد. قیمت در ۳۰ مارس به ۱۹۵ هزار دلار رسید و روز بعد قیمت ۳۰۰ هزار دلار پیشنهاد شد.

یک مولتی میلیونر برنده مناقصه شد

مرد خوش‌اقبال برنده مناقصه، یک آقای مولتی میلیونر به نام «میل نادال»‌ بنیانگذار شرکت هولدینگ MDC partners است. این مرد پیش‌تر میلیون‌ها دلار صرف خرید نوآورترین آژانس‌های تبلیغاتی کرده است. این برنده مالک ۱۳۰ دستگاه اتومبیل و موتور است که لیست آنها در سایت charitybuzz موجود است.

این سایت یک شرکت اینترنتی برای جمع‌آوری عایدی حاصل از حراجی‌های خیریه افراد مشهور و نام‌های تجاری معروف تاسیس کرده و تجربه مناقصه در زمینه‌های موسیقی، سرگرمی،‌ کسب‌و‌کار، سیاست، ‌ورزش، هنر، ‌مد و صنعت‌های دیگر داشته است. به‌عنوان مثال این سایت اتومبیلی نسبتا جدید با سقفی شیشه‌ای را با قیمت پیشنهادی ۸۲ هزار دلار، در مناقصه‌ای مشابه در فیلادلفیا در معرض حراج گذاشته است که قیمت اصلی این خودرو ۲۴٫۶۹۵ دلار محاسبه شده است.

دو اتومبیل فیات به منظور استفاده پاپ در نیویورک تدارک دیده شده بود و اسقف اعظم در نظر دارد دومین فیات را هم به مناقصه گذارد. سخنگوی او،‌ «جوزف ویلینگ» اذعان داشت روال دومین مناقصه در جهت تحقق اهداف پاپ از سفر نیویورک، همان روال قبلی خواهد بود. یکی از این دو فیات در همان سفر به ایالات متحده آمریکا از ۲۲ تا ۲۷ مارس،‌ در مراسم معرفی بهترین‌های سال فوتبال موسوم به « Gala Awards» به قیمت ۸۲ هزار دلار به مناقصه گذاشته شد. حال ‌سوال این است که آیا پاپ نقش مهمی را در توسعه صنعت اتومبیل ایتالیا بازی می‌کند؟

ایتالیا و مبارزه این کشور برای حفظ صنعت ضعیف خودرویش بخشی از معضل مشکلات اقتصادی اروپا و به‌خصوص کشور‌های جنوب اروپاست. با این حال یک تیم دولتی با هدف نجات، از شرکت‌های در معرض ورشکستگی دیدن کردند و به لطف حمایت پاپ فرانسیس نتایج رضایت‌بخشی نیز از این دیدار حاصل شد.

منبع: اخبارخودرو

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید