زمان عمل فرا رسیده است | اتاق خبر
کد خبر: 331505
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 13:23
عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی زنجان در گفت و گو با اتاق خبر مطرح کرد:
عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه زمان آن رسیده که از شعار به عمل برسیم؛ گفت: مطابق با شعار «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» باید از شعار و حرف فاصله گرفت، که این مهم نیز نیازمند برنامه ریزی و مدیریت جامع و کلان است.

اتاق خبر- عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه زمان آن رسیده که از شعار به عمل برسیم؛ گفت: مطابق با شعار «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» باید از شعار و حرف فاصله گرفت، که این مهم نیز نیازمند برنامه ریزی و مدیریت جامع و کلان است.

علی یگانه فرد در گفت و گو با اتاق خبر افزود: الزامات اقتصاد مقاومتی هم به دولت و هم به بخش خصوصی بازمی گردد و لازم است بخش دولتی روان سازی اقتصادی را انجام دهد که یکی از پایه های اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: یکی از پیش نیازهای اقتصاد مقاومتی استفاده دولت از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های خود به منظور حمایت از تولید ملی است.

یگانه فرد تصرح کرد: درحال حاضر مشکل اصلی مقوله تولید به بانک ها بازمی گردد و مادامی که معضلات اقتصادی مربوط به بانک ها ساماندهی نشود نمی توان به داد تولید رسید.

وی با بیان اینکه مقوله یکسان سازی منابع ارزی باید به درستی مدیریت شود؛ اظهار کرد: در این راستا سرمایه های آزاد شده باید در مسیر رونق تولید هزینه شود و مانند سال های قبل با اعطای وام های ارزان قیمت حیف و میل نشود.

یگانه فرد با بیان اینکه واردات بی رویه به تولید داخلی ضربه زیادی وارد کرده است؛ اظهار کرد: بسیاری از کارخانجات و واحدهای تولیدی کشور به حالت نیمه تعطیل و تعطیل درآمده اند و حتما در این مسیر باید مدیریت همه جانبه ای شکل گیرد تا این واحدها نیز به چرخه تولید بازگردند.

وی با بیان اینکه مادامی که معضلات واحدهای تولیدی ساماندهی نشود نمی توان انتظار رونق و توسعه صادرات غیرنفتی را داشت، اظهار کرد: الزاما در ابتدا باید تولید کشور جایگاه خود را پیدا کند و هزینه های تمام شده محصولات کنترل شود تا بتوان در بازارهای جهانی رقابت کرد.

عضو هیأت رئیسه اتاق زنجان تاکید کرد: بخش خصوصی به تنهایی نمی تواند در اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی کند و لازم است دولت و بخش خصوصی در کنار یکدیگر در اقتصاد مقاومتی نقش ایفا کنند.

94106 ت 

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید