Performancing Metrics

جزییات افزایش سرمایه ذوب آهن با قوی تر شدن یک احتمال | اتاق خبر
کد خبر: 331792
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 09:04
مدیر عامل ذوب آهن خبر داد
مدیر عامل جدید ذوب آهن از احتمال 99 درصدی تعیین تکلیف سند ملکی حدود 15 هزار هکتاری زمین‌های این شرکت خبر داد و گفت: با رای دیوان عدالت اداری انتظار می‌رود افزایش سرمایه شرکت در سال جاری محقق شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از فارس، احمد صادقی درباره آخرین اقدام های صورت گرفته پیرامون افزایش 633 درصدی سرمایه شرکت ذوب آهن گفت: با توجه به مصوبات مجمع فوق العاده اخیر سهامداران درباره موضوع زمین‌های شرکت و سندهای ملکی آنها بنا شده از طریق شکایت به دیوان عدالت اداری موضع مالکیت زمین های شرکت ذوب آهن تعیین تکلیف شوند.

مدیر عامل ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه درباره اسناد مالکیت زمین‌های شرکت با توجه به شواهد موجود به احتمال فراوان دیوان عدالت اداری به نفع "ذوب" رای صادر خواهد کرد، اظهار داشت: در دولت گذشته به اشتباه بخشی از زمین های تحت تملک ذوب آهن به منظور طرح مسکن مهر تخصیص داده شده بود که شرکت با طرح شکایت در دیوان عدالت اداری خواستار بازگشت این زمین ها و تعیین تکلیف آن بر اساس سند های ملکی موجود شده است.

وی افزود: نوبت رسیدگی به پرونده شکایت ذوب آهن در دیوان عدالت اداری استان اصفهان طی خرداد ماه امسال است و به لحاظ شواهد و قراین موجود با احتمال 99 درصد به نفع ذوب آهن رای این دیوان صادر و زمین ها بازگردانده می شوند. بر همین اساس نیز انتظار می رود با تعیین تکلیف زمین ها ، مشکل سازمان بورس و ایراد حسابرس در زمینه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها برطرف شود.

صادقی درباره برنامه افزایش سرمایه ذوب آهن افزود: شرکت می بایست مجمع فوق العاده دیگری برای افزایش سرمایه برگزار کند اما بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش هیات مدیره افزایش سرمایه 633 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی داریی ها است منتهی تحقق این هدف منوط به تایید حسابرس و سازمان بورس بوده و در صورت عدم تحقق آن نیز انتظار می رود در نهایت رقم افزایش سرمایه از محل مذکور حداقل حدود 400 الی 500 درصد محقق شود.

این مقام مسئول با قطی دانستن افزایش سرمایه ذوب آهن در سال 1395 عنوان کرد: شرکت ذوب آهن مشمول اصل 141 قانون تجارت در زمینه ورشکستگی شرکت های بورسی است و از اینرو ناگزیر به افزایش سرمایه است منتهی سهامداران باید متوجه باشند که در این فرایند وقوع برخی اتفاق های جدید و یا ایراد ها از سوی سازمان بازرسی کل کشور و یا سازمان بورس خارج از اراده مدیریت ذوب آهن خواهد بود.

به گفته وی مبنای مدیریت ذوب اهن اصفهان افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها در سال جاری است و در زمینه ارزیابی دارایی ها نیز با توجه به نامه نگاری شرکت با وزارت اقتصاد و تعیین 15 کارشناس رسمی از سوی این وزارتخانه برای ارزیابی دارایی ها هیچ نگرانی ازبابت دخالت در روند افزایش سرمایه وجود ندارد.

صادقی گفت: در پرونده شکایت ذوب آهن در دیوان عدالت اداری درخواست تعیین تکلیف حدود 15 هزار هکتار از زمین های شرکت شده است.

وی در عین حال از آغاز تست گرم طرح تولید ریل این شرکت از اردیبهشت ماه امسال خبر داد و افزود: اوایل خرداد ماه نخستین محصول ریلی این طرح توسعه ای تولید و به بازار مصرف عرضه خواهد شد. در این زمینه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی خریدار یکصد هزار تنی این محصول از ذوب اهن خواهد بود که با توجه به ظرفیت 300 هزار تنی این مجموعه ، مابقی آن پس از پایان بازاریابی به خارج از کشور صادر خواهد شد.

مدیر عامل ذوب آهن با اشاره به میزان صادرات محصولات فولادی این شرکت در سال گذشته عنوان کرد: با وجود ظرفیت 400 هزار تنی صادرات شرکت بر اساس آمار 4 ماهه پایانی سال گذشته، اما طی این دوره به میزان 800 هزار تن محصولات فولادی به خارج صادر شد.

وی افزود: برای سال جاری نیز برنامه ریزی‌ها از پیش بینی صادرات یک میلیون تنی شرکت حکایت دارد و محصولات فولادی آن به کشورهای بسیاری از جمله افغانستان و پاکستان و دیگر کشور ها صادر می شود.

صادقی از برنامه‌ریزی برای خروج ذوب آهن از زیان اوری در سال 95 خبر داد و گفت: هدف اصلی در این شرکت جلوگیری از زیان با کاهش هزینه ها به ازای هر کلیو 500 تومان در قیمت تمام شده محصولات فولادی بوده که تا کنون تا مبلغ 400 تومان این رقم کاهش یافته است.

وی گفت: براین اساس انتظار می رود دستکم تا تیر ماه امسال،  هزینه و درآمد شرکت به نقطه سر به سر رسیده و از سویی با توجه به افزایش قیمت های جهانی از طریق صادرات بیشتر و فروش بهتر محصولات، بتوان زیان شرکت را به صفر تبدیل کرد.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید