بودجه امسال بر سیاست های ابلاغی رهبری و اقتصاد مقاومتی تاکید دارد | اتاق خبر
کد خبر: 331832
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 11:24
نماینده سبزوار در موافقت با کلیات لایحه بودجه سال ۹۵ گفت: در لایحه پیشنهادی دولت به سیاست های ابلاغی رهبری، اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود توجه ویژه ای شده است.

اتاق خبر: در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۹۵، رمضانعلی سبحانی فر نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در موافقت با کلیات لایحه بودجه گفت: در لایحه پیشنهادی دولت به سیاست های ابلاغی رهبری در امر انرژی، اقتصاد مقاومتی، خروج از رکود و توجه به اقشار کم درآمد، توجه ویژه ای شده است.

وی با اشاره به استفاده از توان بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاری خارجی برای ورود به عرصه اقتصادی در لایحه بودجه ۹۵، افزود: دولت در لایحه پیشنهادی خود، بر اقتصاد دانش بنیان نیز تاکید کرده تا با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی، این بخش تقویت شود.

این نماینده موافق همچنین با بیان اینکه افزایش اعتبارات بانکها به ویژه بانک مسکن برای ایجاد تحرک در بخش مسکن از ویژگی های لایحه بودجه ۹۵ است، خاطرنشان کرد: دولت در لایحه پیشنهادی خود توجه ویژه ای به افزایش منابع بانک های مختلف از جمله کشاورزی، ملی و سپه، تا سقف ۵ هزار میلیارد تومان برای رونق بخش کشاورزی داشته است.

سبحانی فر گفت: ۵۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای آبیاری تحت فشار و لوله گذاری در کشاورزی در نظر گرفته شده است.

این نماینده مجلس حذف ۳ دهک پردرآمد در پرداخت یارانه ها و تخصیص آن به بخش تولید و افراد کم درآمد، استفاده از تسهیلات ویژه برای بهره برداری از میادین مشترک نفتی و گازی و توجه ویژه به زیرساختهای روستایی را از جمله ویژگی های مثبت لایحه پیشنهادی دولت دانست.

وی گفت: اختصاص ۲ میلیون تن قیر رایگان برای آسفالت جاده های روستایی و توجه به زیرساخت شهرک های صنعتی از جمله موارد مورد تاکید دولت در لایحه پیشنهادی برای کمک به مناطق محروم است.

نماینده موافق با کلیات لایحه بودجه ۹۵ ابراز امیدواری کرد، با استفاده از اعتبارات موجود، ظرفیت اوراق مشارکت و فاینانس خارجی، دولت در سال ۹۵ مشکل اشتغال و مسکن را حل کند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید