وابستگی بودجه ۹۵ به نفت کاهش یافته است | اتاق خبر
کد خبر: 331845
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 11:59
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، کاهش وابستگی به نفت و افزایش سهم شرکت‌های دانش‌بنیان را از نکات مثبت لایحه بودجه ۱۳۹۵ کل کشور خواند.

اتاق خبر: اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت و در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۱۳۹۵ کل کشور، با اشاره به مورد انتظار بودن حاکمیت سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بر لایحه بودجه، اظهار داشت: در اکثر شاخص‌ها از جمله کاهش وابستگی به نفت و افزایش سهم شرکت‌های دانش‌بنیان از بودجه عمومی شاهد پیشرفت هستیم و این بیانگر همتی است که در اولین سال اجرای برجام در بین دولت و مجلس نسبت به بودجه وجود داشته است.

وی تاکید کرد: آنچه امروز در مجلس به بحث گذاشته شده، نتیجه و خروجی مصوبات کمیسیون تلفیق در خود مجلس است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، افزایش منابع صندوق توسعه ملی را از دیگر نکات مثبت لایحه بودجه ۱۳۹۵ خواند و گفت: دولت تمایل داشت که این منابع محدودتر شود، اما نگاه مجلس برای زمینه‌سازی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باعث شد تا سهم صندوق افزایش یابد.

جلیلی همچنین افزایش اعتبارات دفاعی و توزیع عادلانه اعتبارات در چارچوب توازن منطقه‌ای و رعایت چارچوب‌های قوانین بالادستی را از دیگر مزایای بودجه مصوب در کمیسیون تلفیق خواند و اظهار داشت: رفع بدهی‌هایی که در قالب اوراق قرضه در لایحه به عنوان یک منبع درآمدی آمده است، از دیگر نکات مثبت این لایحه است.

وی تصریح کرد: شرایط کشور خاص است و منابع عمومی کشور نیز محدود است؛ در این شرایط کلیات لایحه بودجه قابل قبول به نظر می‌رسد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید