بودجه ۹۵ در بخش فرار مالیاتی و کنترل واردات ضعف دارد | اتاق خبر
کد خبر: 331856
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 12:31
نماینده حامی دولت در دفاع از کلیات لایحه بودجه، شاه‌بیت لایحه بودجه سال ۹۵ را تدوین این لایحه در فرصت طلایی پساتحریم خواند.

اتاق خبر: در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی کمال‌الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل در دفاع از کلیات لایحه بودجه گفت: لایحه بودجه سال ۹۵ از بُعد اثرگذاری بر متغیرهای کلان در دوران پساتحریم از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی ادامه داد: وضعیت کاهش قیمت نفت و عدم وجود چشم‌انداز مناسب در مورد تحقق درآمدهای واگذاری‌های مالی از چالش‌های مهم بودجه سال۹۵ است.

نماینده مردم اردبیل اظهار داشت: افزایش درآمدهای نفتی، آزادسازی ۴۰۰ میلیون دلار از منابع ایران در خارج از کشور، سهولت در روابط تجاری و مالی و افزایش سرمایه‌گذاری از پیامدهای برجام است که در لایحه بودجه سال ۹۵ در نظر گرفته شده است.

پیرموذن گفت: با توجه به محدودیت‌های درآمدهای مالی دولت، بدهی‌ها و پروژه‌های عمرانی، نقش مردم در توسعه پایدار بیشتر از نقش دولت است.

عضو کمیسیون صنایع، شاه‌بیت بودجه سال ۹۵ را تدوین این لایحه در فرصت طلایی پساتحریم خواند و گفت: در این دوره دولت برنامه‌ریزی‌های خود را بر پایه مقاوم‌سازی اقتصاد کشور، بهبود فضای کسب و کار، عدم وابستگی به صدقات نفتی، بسترسازی برای سرمایه‌گذاری خارجی، توجه به بودجه دفاعی و خروج از رکود معطوف داشت.

وی افزایش توان مالی بانک مسکن و سه بانک برای ساماندهی پروژه‌های مشکل‌ساز مسکن مهر را از ویژگی‌های لایحه بودجه سال ۹۵ خواند و گفت: توجه به مطالبات فرهنگیان، پرداخت بدهی‌های دولت به بخش خصوصی، رفع مشکل منابع مالی کشور و توجه به اجرای اقتصاد مقاومتی از ویژگی‌های مهم بودجه سال ۹۵ است.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید