Performancing Metrics

ترابری بدون سانحه ۱۵۱ هزار مسافر دریایی در غرب هرمزگان | اتاق خبر
کد خبر: 331893
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 14:43
مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از بسته شدن پرونده طرح نوروزی سال ۹۵ با ثبت یک هزار و ۴۸۹سفر دریایی بدون حادثه در مسیرهای دریایی غرب هرمزگان خبر داد.

اتاق خبر:محمود صابری با اعلام این خبر گفت : از ابتدای اجرای طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی هرمزگان تا پایان پانزدهمین روز از فروردین ماه سال جاری، در مجموع جابجایی ۱۵۱ هزار و ۴۶۵ نفر از طریق بنادر غرب هرمزگان به مقصد جزیره کیش و ابوموسی صورت گرفت.

وی افزود: طی همین مدت، عملیات جابجایی ۳۶ هزار و ۶۳۲ دستگاه خودرو در غرب استان هرمزگان و از طریق مسیرهای دریایی بین بنادر لنگه، آفتاب، چارک و کیش انجام پذیرفت.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه گفت: با ایجاد زیرساخت های مناسب و به کارگیری شناورهای ایمن و استاندارد مسافری در طول اجرای طرح نوروزی سفرهای دریایی،   شاهد یک هزار و ۴۸۹ سفر دریایی بدون حادثه در مسیرهای دریایی غرب هرمزگان بودیم که این موفقیت، مرهون تلاش شبانه روزی متولیان حمل و نقل دریایی و متصدیان امر در بنادر و دریانوردی در نظارت مستمر بر وضعیت ایمنی و سرویس دهی شناورها در منطقه غرب هرمزگان بوده است.

وی از آخرین آمار و اطلاعات مربوط به وضعیت فعالیت های گردشگری ساحلی و دریایی در استان طی ۲۰ ‌روز اجرای طرح نوروزی نیز سخن به میان آورد وگفت: طی مدت یاد شده، در مجموع بیش از ۱۳ هزار نفر از شناورهای تفریحی و گردشگری برای انجام گشت های دریایی در سایت های مجاز گردشگری  بهره مند شدند و یکهزار و ۵۶۸ فروند شناور تفریحی این مهم را پوشش دادند.

طرح نوروزی ساماندهی سفرهای دریایی در سه بخش ایمنی مسیرهای تردد، ایمنی بنادر و ‌ایمنی شناورها از ۲۵ اسفند گذشته آغاز و تا پایان روز ۱۵فروردین ماه جاری ادامه داشت؛ دوره ای ۲۰ ‌روزه که خوشبختانه هیچ حادثه ای در این مدت به وقوع نپیوست و مسافران  دریایی سفری ‌ایمن و آرام را در آغازین روزهای بهاری سال ۹۵ تجربه کردند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید