راهکار مناسب تری برای مقابله با مگس سفید اندیشیده شود | اتاق خبر
کد خبر: 332055
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1395 - 23:39
معاونت نظارت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به احتمال بازگشت مگس های سفید به پایتخت گفت:باید نسبت به دفع این آفت چاره اندیشی مناسب تری انجام شود.

اتاق خبر: عباس جدیدی در دویست و چهل و نهمین جلسه شورا با توجه به لزوم مهار آلودگی های زیست محیطی به خصوص هجوم مگس سفید در شهرتهران عنوان کرد: با توجه به تغییرات آب و هوایی و گرم شدن هوا، کمبود آب در کشور و همچنین استفاده نکردن از روش های صحیح دفع آفات گیاهی بزودی همانند سالهای گذشته شاهد افزایش چشمگیر این حشرات سفیدرنگ در سطح فضای پایتخت هستیم که متاسفانه این اتفاق چرخه اکوسیستمی موجود در شهر تهران را به مخاطره خواهد انداخت.

وی با اشاره به گفته های کارشناسان محیط زیست منوط به اینکه این حشره آلرژی زا نیست و تهدیدی برای سلامت شهروندان محسوب نمی شود، گفت: به اعتقاد کارشناسان و مسئولان این حشرات برای انسان ها خطری ندارند و حساسیت زا نیستند، اما ورود این حشرات در چشم یا دهان انسان باعث بروز نارضایتی از سوی شهروندان خواهد شد.

معاونت نظارت شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه شهرداری تهران در راستای مهار این معضل از سیستم سم پاشی استفاده می کند افزود: استفاده از سموم تاثیری در دفع هجوم مگس سفید ندارد و این امر تنها باعث تخریب محیط زیست و مسمومیت های ناشی از انتشار این سموم در فضای شهرخواهد شد.

وی با بیان اینکه بوجود آمدن این مگس ها خود یک تهدید زیست محیطی تلقی می شود که منشا آن آلودگی هوا نیز می تواند باشد، گفت: متاسفانه در سال گذشته با این بحران روبرو شدیم و امیدواریم امسال نسبت به رفع این معضل تدابیر و برنامه های جامع تری را ترتیب دهیم تا این که بتوانیم اسباب رضایتمندی شهروندان را فراهم کنیم.

گفتنی است بر اساس پیش بینی کارشناسان احتمال بازگشت مگس سفید از نیمه اردیبهشت امسال در تهران وجود دارد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید