Performancing Metrics

سرمایه‌گذاری میلیاردی رنو در مراکش | اتاق خبر
کد خبر: 332158
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 01:50
خودروساز فرانسوی رنو با مراکش توافقنامه ای را برای سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد دلار و ایجاد ۵۰ هزار شغل در این کشور شمال آفریقا امضا کرد.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از ایسنا، وزیر صنعت مراکش پس از امضای این توافقنامه در حضور محمد ششم، پادشاه این کشور اظهار کرد: این پروژه استراتژیک 50 هزار شغل جدید ایجاد خواهد کرد و مجموع سرمایه گذاری آن به بیش از 10 میلیارد درهم مراکش می‌رسد.

برنارد کامبیه، مدیر فعالیتهای رنو در منطقه آفریقا، خاورمیانه و هند نسبت به این توافق خوش بین بود و اظهار کرد: توافقنامه مذکور درآمد این شرکت در مراکش را دو برابر خواهد کرد و تا چند سال آینده به دو میلیارد یورو می‌رساند.

 

وی در ادامه افزود: محصولات رنو که تاکنون در دو کارخانه در مراکش تولید شده اند بهترین کیفیت را در میان محصولات همه کارخانه‌های این خودروساز در جهان را داشته اند.

 

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، منطقه آفریقا، خاورمیانه و هند بزرگترین بازار رنو در خارج از اروپاست و فروش رنو در این منطقه 16.9 درصد در سال 2015 افزایش داشت. میزان فروش رنو 11.5 درصد در مراکش و 8.7 درصد در الجزایر رشد کرد.

 

رنو-نیسان چهارمین خودروساز بزرگ جهان پس از تویوتا، فولکس واگن و جنرال موتورز است و از هر 10 خودرویی که در جهان به فروش می‌رود یک دستگاه ساخت این شرکت است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید