حل بحران سوریه به نفع روسیه است | اتاق خبر
کد خبر: 332162
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 07:20
مسکو:
سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (یک شنبه) عنوان داشت که روسیه در تلاش‌هایش برای حل و فصل بحران سوریه قبل از هرچیز بر اساس منافع خود عمل می‌کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در گفتگویی مطبوعاتی عنوان داشت: مساله حل و فصل بحران در سوریه مساله‌ دارای اهمیت اصولی برای روسیه است، چراکه تلاش‌ها برای تبدیل این کشور به کانونی برای تروریسم یک ضربه از جمله ضربه‌ای علیه ما به شمار می‌آید.

وی تصریح کرد، روسیه برای مین زدایی‌ها از شهر پالمیرا سوریه اهمیت بسیاری قائل است و علت این امر فقط به دلیل وجود آثار باستانی در آن نیست، بلکه به این دلیل است که آن بخشی از روند بازگرداندن زندگی به حالت طبیعی خود در سوریه است.

این مقام روسی عنوان داشت، تحولات منطقه‌ای و بین المللی مرتبط با بحران سوریه وجود دارد که روسیه حل و فصل آنها را نیز از منافع ملی خود به شمار می‌آورد و همچنین روسیه برای مساله مبارزه با تروریسم بین المللی اهمیت قائل است.

زاخارووا همچنین گفت، توصیف کردن روابط کنونی میان روسیه و آمریکا به عنوان بازگشت به جنگ سرد اشتباه است، با توجه به این که صحبت در مورد نزاع بین دو نظام بین المللی متفاوت نیست، چراکه ارزش‌های مشترکی میان دو کشور از جمله آزادی، دموکراسی و اقتصاد بازار وجود دارد اما اختلافاتی میان مسکو و واشنگتن پیرامون پاره‌ای از مسائل است.

وی عنوان داشت، هدف واقعی فشارهای آمریکا بر روسیه تضعیف کشورهای اروپایی است، چراکه تیرهایی که به روسیه شلیک می‌شود به اروپا برمی‌گردد و به آن ضربه می‌زند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید