استقلال 0 سپاهان 0؛ یک امتیاز برای استیماچ کم بود | اتاق خبر
کد خبر: 332164
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 07:30
استقلال بدون تلفات به دربی رسید
استقلال با ارائه یک بازی احتیاط آمیز، دیدار پیش دربی را به سلامت به پایان رساند تا بدون تلفات به دیدار پرسپولیس برود.
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ورزش سه، سپاهان با وجود خلق موقعیت های متوالی به خصوص در نیمه دوم موفق به گشودن دروازه رحمتی نشد اگرچه بازی امیدوار کننده این تیم در ورزشگاه آزادی هواداران طلایی پوش را به وجد آورد. استقلال با این تساوی با تفاضل گل بهتر بالاتر از پرسپولیس قرار گرفت.

هفته بیست و پنجم لیگ برتر
استادیوم: آزادی / تماشاگر: 40000 نفر
داور: تورج حق‌وردی ؛ کمک‌ها: رضا سخندان، حسن ظهیری و پیروز سیف‌الله‌پور ؛ ناظر: مسعود عنایتاستقلال:

سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، حنیف عمران زاده، هرائر مگویان، میثم مجیدی، فرشید اسماعیلی(74 امید نورافکن)، امید ابراهیمی، جابر انصاری (مهدی مومنی 83)، عادل شیحی، یعقوب کریمی (56 آرش برهانی) و سجاد شهباززاده

سپاهان:

رحمان احمدی، عبدالله کرمی، لئوناردو پادوانی، محمد روشندل، سعید قائدی فر(45 حبیب گردانی)، حسین فاضلی، فوزیل موسایف، علی کریمی، میلاد سرلک، محمدرضا خلعتبری (88 امین منوچهری) و لوسیانو پریرا(72 رسول نویدکیا)


اخطار

سعید قائدی فر(32) - محمدرضا خلعتبری(65) - عبداله کرمی(80)  از سپاهان

فرشید اسماعیلی(70) از استقلال


اتفاق ویژه:

در نیمه اول هر دو تیم اعتقاد داشتند صاحب ضربه پنالتی شده‌اند اما داور برخورد توپ به دست مدافعان هر دو تیم را پنالتی تشخیص نداد.


دقایق حساس:

دقیقه 9 - اولین موقعیت بازی از روی سماجت شهباز زاده خلق شد که با دخالت محمد روشن دل توپ راهی کرنر شد.
دقیقه 10 - محمد روشن دل ضربه ای غافلگیر کننده را از جناح چپ استقلال به سمت دروازه رحمتی زد که از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 12 - فرار فاضلی از کنار خط او را به محوطه جریمه استقلال رساند اما ارسال او را مگویان با واکنشی به موقع به کرنر فرستاد.
دقیقه 13 - پاس حسین فاضلی بدون دخالت هیچ بازیکنی عرض دورازه استقلال را طی کرد و به بیرون رفت.
دقیقه 15 - ارسال خطرناک خسرو حیدری به شکل خطرناکی از بالای سر مهاجمان استقلال به بیرون رفت.
دقیقه 19 - حرکت انفرادی یعقوب کریمی و توپ ربایی او ارسالی را همراه داشت که شهباز زاده در فاصله ای نزدیک توپ را به صورت مدافع سپاهان کوباند.
دقیقه 24 - حمله سریع سپاهانی ها و ارسال خلعتبری با ضربه سر فاضلی خطری را روی دروازه استقلال به وجود آورد اما این توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 29 – اشتباه بازیکنان استقلال باعث توپ گیری سپاهانی ها شد اما ضربه کم جان خلعتبری از پشت محوطه جریمه توسط رحمتی مهار شد.
دقیقه 32 - سعید قائدی فر روی بی تجربگی توپی را به جابر انصاری تقدیم کرد و بعد از خطا روی این بازیکن کارت زرد گرفت.
دقیقه 33 – ارسال خسرو حیدری از جناح راست را مدافعان سپاهان، سراسیمه از محوطه جریمه خودی دفع کردند.
دقیقه 36 – ضربه خطرناک خلعتبری با فاصله کم از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه 39 – شوت پرقدرت یعقوب کریمی که از بیرون محوطه جریمه نواخته شد را احمدی در دو ضرب مهار کرد.
دقیقه 43 – ضربه ایستگاهی ارسالی از خلعتبری روی دروازه استقلال ایجاد خطر کرد و حتی ضربه سپاهانی ها به دست مدافع استقلال برخورد کرد اما این توپ بالاخره توسط آبی پوشان دور شد.
دقیقه 47 – نفوذ فرشید اسماعیبی به داخل محوطه جریمه سپاهان با دخالت مدافعان این تیم به کرنر رفت.
دقیقه 49 – سانتر بلند خلعتبری از روی ضربه ایستگاهی با عبور از روی سر بازیکنان حاضر در محوطه جریمه به بیرون رفت.
دقیقه 53 – کار تیمی سپاهانی ها با ضربه نهایی فاضلی در دستان رحمتی قرار گرفت.
دقیقه 57 – خروج به موقع رحمان احمدی باعث شد تا موقعیت ایده آلی از مهاجمان استقلال گرفته شود.
دقیقه 58 – محمدرضا خلعتبری در حالی که می توانست با یک پاس به موقع دروازه استقلالی ها را به خطر بیندازد ترجیح داد پریرا را صاحب توپ کند که او در موقعیت آفساید ایستاده بود و این فرصت استثنایی از دست رفت.
دقیقه 59 – لوسیانو پریر با نفوذ در محوطه جریمه آبی ها موقعیت مناسبی را پیدا کرد در حالی که می توانست با پاسی عرضی یکی از بازیکنان دیگر را در موقعیت بهتر قرار داد ضربه اش را به سمت دروازه استقلال زد اما این توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 63 – سانتر بلند خسرو حیدری را میثم مجیدی با ضربه سر به سمت دروازه سپاهانی ها زد اما این توپ از کنار دروازه این تیم به بیرون رفت.
دقیقه 65 – روی تعلل مدافعان استقلال موقعیت خطرناکی روی دروازه این تیم به وجود آمد اما واکنش سریع رحمتی در بیرون آمدن از دروازه باعث شد تا این موقعیت از دست سپاهانی ها برود.
دقیقه 68 – لوسیانوپریرا بازهم در محوطه استقلالی ها صاحب توپ شد و اتفاقا این بار هم بازیکنان دیگری در موقعیت بهتر حضور داشتند اما او ضربه خود را نواخت که با دخالت مگویان به کرنر رفت.
دقیقه 71 – لوسیانو پریرا ضربه ایستگاهی سپاهانی ها را از بالای دروازه به بیرون می زند.
دقیقه 78 – حمله خطرناک سپاهانی ها باعث رسیدن توپ به نویدکیا شد و او نیز شوت خطرناک خود را به سوی دروازه استقلال زد اما این توپ خطرناک از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.
دقیقه 80 – حرکت برهانی و ارسال او از جناح راست با ضربه سر خطرناک امید ابراهیمی موقعیت فوق العاده ای را برای این تیم به وجود آورد اما رحمان احمدی به زیبایی این توپ را دفع کرد.
دقیقه 90 – ارسال حیدری از روی نقطه کرنر بعد از رفت و برگشتی با ضربه استقلالی ها روبرو شد اما این توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.


در حاشیه:

* در حالی که تصور می‌شد برای بازی امروز ورزشگاه آزادی بیش از نیمی از گنجایش خود را به تماشاگران اختصاص بدهد استقلالی‌ها استقبال چندان خوبی از این بازی نکردند.
* رسول نویدکیا هافبک باتجربه سپاهان با وجود حضور ثابت در بازی قبلی روی نیمکت نشسته است. امین منوچهری و شهاب گردان و حسین پاپی دیگر نیمکت‌نشین‌های معروف سپاهان هستند.
* سرانجام با وجود مسائل قبلی ایگور استیماچ سرمربی اهل کرواسی سپاهان را در این مسابقه هدایت کرد. او امروز ترکیب جوان و متفاوتی را به زمین فرستاده است.
* یعقوب کریمی که دربازی رفت دو تیم نمایش خوبی داشت امروز به جمع استقلالی‌ها بازگشته و در پست وینگر چپ به میدان رفته است.
* سجاد شهباززاده مهاجم استقلال بعد از یک جلسه غیبت دوباره در جمع بازیکنان اصلی حضور دارد.
* کاپیتان تیم فوتبال استقلال و سپاهان پیش از شروع بازی و هنگامی که قرار بود محل زمین و توپ مشخص شود، حسابی با هم خوش و بش کردند. آنها که سابقه بازی در سپاهان را دارند هر دو مدت‌هاست که تیم ملی را از دست داده‌اند.
*در اواخر نیمه اول و روی یک ضربه ایستگاهی نزدیک به خط اوت، استیماچ خود را به خلعتبری رساند و راجع به نوع ارسال این توپ به او چیزی گفت و همین اتفاق باعث تذکر داور چهارم به او شد تا به محوطه خود برگردد.
*اولین تعویض سپاهانی ها در آخرین دقیقه نیمه اول اجباری بود، سعید قائدی فر در دقیقه 45 مصدوم شد و جای خود را به گردانی داد.

 انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید