نخستین جشنواره ملی سلول‌های بنیادی و طب بازساختی برگزار می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 332325
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 17:07
نخستین جشنواره ملی سلول‌های بنیادی و طب بازساختی به همت معاونت علمی رئیس جمهوری و ستاد فرهنگ، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان برگزار می‌شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری؛ دبیر علمی نخستین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، در چهل وسومین نشست از سلسله نشست‌های شورای مدیران گزارشی از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای بخش‌های مختلف جشنواره را ارائه کرد و اولین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی را از مهمترین برنامه‌های معاونت علمی دانست.

رامین حشمت افزود: این جشنواره قرار است از 30 ادیبهشت ماه تا اول خرداد ماه سال جاری به همت ستاد سلول‌های بنیادی معاونت علمی و با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در مجموعه همایش‌های بین المللی رایزن برگزار شود.

وی تصریح کرد: از جمله برنامه‌های این جشنواره برگزاری کارگاه‌های علمی ـ آموزشی متعدد است که به‌زودی عنوان و زمان برگزاری این کارگاه‌ها به اطلاع عموم متقاضیان خواهد رسید و ثبت نام نیز از طریق وب‌سایت جشنواره ملی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی صورت خواهد پذیرفت؛ بخش مربوط به نمایشگاه، شرکت‌های دانش‌بنیان و فن‌بازار نیز در حال بررسی و برنامه‌ریزی است و داوری چکیده‌های پذیرش‌شده در بخش کنگره نیز به زودی انجام خواهد شد.

حشمت یکی از جنبه‌های مثبت فعالیت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی را تعاملات در سطح ملی و بین‌المللی عنوان کرد و گفت: در بخش داخلی شاهد همکاری تعداد بیشتری از دانشگاه‌ها در سال گذشته بودیم.

در ادامه این نشست موضوع معافیت مالیات حقوقی شرکت‌های دانش بنیان نیز بررسی و اظهار شد که شرکت‌های دانش‌بنیانی که در پارک علم و فناوری شرکت دارند از مالیات معاف شوند؛ ضمن اینکه طرح این موضوع طی جلسه‌ای با سرپرست امور شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

از موارد دیگری که در این نشست مطرح شد واگذاری غرفه‌های فضای بیرون نمایشگاه به شرکت‌های تولید‌کننده مواد و تجهیزات این حوزه با تخفیف ویژه بود همچنین اطلاعات برگزاری فن بازار باید در اختیار شرکت‌های دارای ایده و شرکت‌های دارای سرمایه قرار گیرد.

تسنیم

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید