آسیب دیدگی تکواندوکار المپیکی در آلمان | اتاق خبر
کد خبر: 332420
تاریخ انتشار: 23 فروردین 1395 - 19:54
تیم سه نفره تکواندو ایران در حالی تا ساعاتی دیگر آلمان را به مقصد مادرید اسپانیا ترک می کند که سجاد مردانی روز گذشته و در دیدار با رقبای خود دچار آسیب دیدگی شد.

به گزارش اتاق خبر، رقابتهای تکواندو بین المللی آلمان تحت عنوان جام ریاست فدراسیون جهانی به مدت چهار روز در چهار رده سنی در شهر «بن» برگزار شد. تکواندو ایران با سه نماینده المپیکی خود در این مسابقات شرکت کرد که حاصل آنها دو مدال برنز خدابخشی و مردانی بود. 

در این سجاد مردانی که پس از دو پیروزی برابر حریفانی از لهستان و روسیه به مرحله نیمه نهاییدست پیدا کرده بود به دلیل آُسیب دیدگی از ادامه مسابقات با صلاحدید کادر فنی انصراف داد و به نشان برنز بسنده کرد. 

همین آسیب دیدگی باعث ایجاد نگرانی در بین جامعه تکواندو شد. مردانی که سال گذشته در جریان مسابقات قهرمانی جهان آُسیب دیده بود و مدتی از میدان مبارزه دور بود به سختی کسب سهمیه کرده و این آُسیب می تواند او را از رسیدن به هدف که کسب نشان طلای المپیک است دور کند. 

در همین رابطه پزشک تیم ملی با رد هرگونه نگرانی گفت: آسيب ديدگي سجاد نگران‌كننده نيست اگر در مرحله نيمه‌نهايي، برروي شياپ چانگ مي‌رفت و در مبارزه شركت مي‌كرد، امكان داشت آسيب او جدي شود. 

دکتر مطوری نژاد تصريح كرد: مرداني قبل از اين مبارزات از ناحيه همسترينگ (عضله پشت پا)، با كشيدگي مواجه شده بود كه در اين رقابت‌ها و بعد از مبارزه دوم، دوباره احساس درد داشت كه با مشورت كادرفني، ترجيح داديم او در مرحله نيمه‌نهايي رقابت نكند.

وی ادامه داد: كشيدگي عضله پا طوري است كه اگر به آن توجه نشود و استراحتي به بازيكنان داده نشود، مي‌تواند باعث آسيب‌ديدگي جدي در ورزشكار شود. به همين علت سجاد كه در اين مسابقات دو مبارزه انجام داد و مدال خود را قطعي كرد، با مشورتي كه داشتيم قرار بر اين شد، از ادامه مبارزه انصراف دهد و ضمن استراحت، درمان را هم شروع كند تا در اردوي مشترك با تيم‌ملي اسپانيا حضور داشته باشد و در تورنمنت آزاد اسپانيا نيز برروي شياپ چانگ برود.

تیم ملی تکواندو کشورمان که خود برای حضور در بازیهای المپیک آماده می کند امروز راهی اسپانیا می شود تا پس از دو روز اردوی مشترک با ملی پوشان اسپانیا در رقابتهای بین المللی این کشور شرکت کند. این رقابتها اهمیت چندانی برای تیم ملی ندارد و امیدواریم کادر فنی تیم ملی که از حضور ملی پوشان در لیگ جلوگیری کرد تا المپیکی های تکواندو آسیب نبینند ، اجازه مبارزه مردانی در اسپانیا را صدر نکنند تا موجب تشدید آسیب دیدگی وی نشوند. 

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید