Performancing Metrics

تولید لامپ بالای 40 وات ممنوع | اتاق خبر
کد خبر: 332495
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 00:33
هیئت دولت حدود مجاز خروج آلاینده‌های هوا در صنایع را تعیین کرد
در جلسه روز یکشنبه هیئت وزیران به ریاست حسن روحانی استانداردها و حدود مجاز خروج آلاینده‌های هوا در صنایع تعیین شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت با تصویب هیئت وزیران، استانداردها و حدود مجاز خروج آلاینده‌های هوا در صنایع تعیین شد. دولت این تصمیم را با هدف کاهش و کنترل پراکنش آلودگی هوا ناشی از فعالیت واحدهای صنعتی و ایجاد یک اهرم فشار برای ملزم نمودن صنایع به استفاده از سیستم های کنترل آلودگی هوا یا روش های بهسازی سیستم های احتراقی و استفاده بهینه از مواد و انرژی اتخاذ کرد.

دولت این تصمیم را با هدف کاهش و کنترل پراکنش آلودگی هوا ناشی از فعالیت واحدهای صنعتی و ایجاد یک اهرم فشار برای ملزم کردن صنایع به استفاده از سیستم های کنترل آلودگی هوا یا روش های بهسازی سیستم های احتراقی و استفاده بهینه از مواد و انرژی اتخاذ کرد.

همچنین با تصویب هیئت وزیران و با هدف صرفحه‌جویی در انرژی مصرفی کشور، صدور پروانه تولید جدید یا افزایش ظرفیت خطوط تولید موجود لامپ‌های التهابی رشته‌ای بالای ۴۰ وات و همچنین ثبت سفارش و ورود این لامپ‌ها از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این تصویب‌نامه ممنوع است. همچنین بانک صنعت و معدن موظف است نسبت به اعطای تسهیلات لازم به منظور تغییر خطوط تولید لامپ‌های التهابی رشته‌ای بالای ۴۰ وات به لامپ‌های پربازده اقدام نماید و یارانه سود و کارمزد این تسهیلات به میزان ۸ واحد درصد توسط سازمان بهره‌وری انرژی ایران در اختیار بانک عامل قرار گیرد.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید