توقف بازسازي غزه با تداوم محاصره و تحريم صهيونيست ها | اتاق خبر
کد خبر: 332547
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 07:23
رئيس كميته مردمي مبارزه با تحريم هاي غزه روز دوشنبه گفت: رژيم صهيونيستي با جلوگيري از ورود مصالح ساختماني به غزه، در عمليات بازسازي اين شهر كارشكني مي كند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، «جمال الخضري» تاكيد كرد: تصميم رژيم صهيونيستي براي جلوگيري از ورود مصالح ساختماني، طرح هاي عمراني بازسازي غزه كه ارزش آن بالغ بر 200 ميليون دلار برآورد شده است را به تعطيلي كشاند.

الخضري در گفت وگويي مطبوعاتي تاكيد كرد: صدها طرح در بخش خصوصي فلسطين و نيز عمليات بازسازي اين شهر به دليل جلوگيري اشغالگران صهيونيست از ورود سيمان به غزه، به صورت كامل تعطيل شده است.

رئيس كميته مبارزه با تحريم هاي غزه با يادآوري اينكه توقف اين طرح ها، منجر به زيان دهي بخش خصوصي فلسطين شده است، گفت: تحريم مصالح ساختماني از سوي رژيم صهيونيستي همچنين سبب افزايش بيكاري و فقر به ويژه در قشر كارگر و خانواده آنها شده است.

الخضري از جلوگيري ورود مصالح ساختماني كه وارد دومين هفته متوالي خود شده است، به عنوان اقدامي خطرناك ياد كرد و افزود: كارشكني رژيم صهيونيستي پايه اقتصاد فلسطين را هدف قرار داده و اين اقدام اشغالگران قدس، غزه را وارد بحران جديدي خواهد كرد.

رئيس كميته مبارزه با تحريم هاي غزه با بيان اينكه رژيم صهيونيستي به دنبال نهادينه كردن تحريم هاي غيرقانوني عليه فلسطيني هاست، افزود: اين گونه اقدام ها در واقع به معناي تحريم حدود 2 ميليون فلسطيني در نوار غزه است.
الخضري بر لزوم پايان يافتن محاصره و تحريم غزه به صورت كامل و بازشدن همه گذرگاه ها و ورود انواع مصالح ساختماني،

مواد خام و مايحتاج ساكنان غزه به اين شهر تاكيد كرد و افزود: به جاي آنكه كالاهاي بيشتر در فهرست ممنوعيت قرار گيرد، بايد اجازه صدور كالاهاي بيشتري و آن هم بدون محدوديت هاي رژيم صهيونيستي، صورت گيرد.

محاصره نوار غزه، به عمليات مسدود كردن مرزهاي نوار غزه اشاره دارد كه از ژوئن ۲۰۰۷ (خرداد 86) از سوي رژيم صهيونيستي و با هدف زير فشار قرار دادن دولت حماس اعمال شده است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید