درخواست فواد معصوم برای روابط حیاتی بیشتر میان بغداد و پاریس | اتاق خبر
کد خبر: 332574
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 09:02
رئیس جمهوری عراق امروز (دوشنبه) در دیدار با وزیر دفاع فرانسه در خواست خود را برای روابط حیاتی بیشتر میان بغداد و پاریس مطرح کرد. همزمان وزیر دفاع فرانسه نیز بر حمایت کشورش از عراق در زمینه آموزش و مسلح کردن نیروهای نظامی اش تاکید کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، فواد معصوم، رئیس جمهوری عراق امروز با ژان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه که در راس هیئتی از مسئولان نظامی فرانسه به عراق سفر کرده است، دیدار کرد.

فواد معصوم در این دیدار با درخواست برای روابط حیاتی بیشتر میان دو کشور در سطوح سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، از کمک‌ها و حمایت‌های فرانسه از عراق در جنگ علیه تروریسم قدردانی کرد.

رئیس جمهوری عراق بر اهمیت تقویت همکاری میان دو کشور در زمینه خشکاندن سرچشمه‌ها و گروهک‌های تروریستی زیرزمینی در کشورهای منطقه و جهان تاکید کرد و عنوان داشت که عراق آماده است روند همکاری با فرانسه را در زمینه تبادل اطلاعات و تجربه‌ها افزایش دهد.

همزمان وزیر دفاع فرانسه بر حمایت کشورش از عراق در زمینه آموزش و مسلح کردن نیروهای نظامی عراقی تاکید و تصریح کرد که عراق بهای دو چندانی برای مقابله با گروه جنایت کار داعش پرداخته است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید