پليس آمريكا 400 نفر را در محوطه كنگره بازداشت كرد | اتاق خبر
کد خبر: 332635
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 13:10
خبرگزاري رويترز گزارش داد پليس بيش از 400 نفر از فعالان اجتماعي را در محوطه كاخ گنگره آمريكا بازداشت كرد.

اتاق خبر - رويترز روز سه شنبه از مبدا واشنگتن اعلام كرد: اين عده از هواداران و اعضاي سازمان 'دمكراسي اسپرينگ' بودند. دمكراسي اسپرينگ، نهادي است كه به دنبال زدودن پول هاي كلان از سياست (آمريكايي) بوده و عليه قوانين محدود كننده هويت راي دهندگان مبارزه مي كند.

بر اساس اين گزارش، در حالي كه اين تجمع اعتراضي مسالمت آميز بود، اما پليس كاخ كنگره چنين تجمعي و مسدود كردن رفت و آمد را 'تظاهراتي غير قانوني' خواند.
سازمان دهندگان اين تجمع، وعده دادند كه چنين تجمعي را هر روز و به مدت يك هفته ادامه دهند.معترضان در اين تجمع، از كنگره آمريكا خواستند براي خاتمه دادن به فساد پول هاي كلان در سياست هاي آمريكا و اطمينان بخشي از انتخاباتي آزاد و عادلانه اقدام فوري كند.
'پيتر كالاهان' (Peter Callahan) مسئول هماهنگي ارتباطاتي اين نهاد (دمكراسي اسپرينگ) گفت: 'معتقديم (كنگره) خانه ملت است و گنگره بايد نماينده مردم باشد، لازم است تا از حقوق راي دهندگان حمايت و محافظت كنيم.'
وي گفت: آمريكايي ها از اينكه سياستمدارانشان خريده مي شوند و به آنها (پول) پرداخت مي شود، خسته و درمانده شده اند.
رويترز گزارش داد معترضان دراين تجمع، آدمك هايي را به نمايش گذاشته بودند كه بعنوان افراد متنفذ (لابي كننده ها) كيف هاي پولي در دست دارند و مطلبي بر روي آن نوشته شده بود بدين مضمون: 'هشدار! بعد از اين نافرماني بزرگ مدني (در پيش) است.
پليس معترضاني را كه بر روي پله هاي ورودي شرقي كاخ كنگره ، ورودي به سنا و مجلس نمايندگان، نشسته بودند، بازداشت كرد.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید