علاوی از نامه‌های آمریکایی‌ها درباره اصلاحات کابینه عراق پرده برداشت | اتاق خبر
کد خبر: 332659
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 14:35
رئیس ائتلاف الوطنیه عراق اعلام کرد که آمریکایی‌ها نامه‌هایی را برای وی درباره تغییرات در کابینه ارسال کرده و از وی خواسته‌اند در تغییرات وزارتی کنونی شرکت کند.

اتاق خبر - ایاد علاوی، رئیس ائتلاف الوطنیه عراق در سخنانی در برنامه "پیش‌بینی نشده" که شبکه سومریه نیوز عراق آن را پخش می‌کند، گفت: دفتر رئیس‌جمهور عراق با من تماس گرفت و از من خواست در نشست رؤسای سه گانه با فراکسیون‌های سیاسی شرکت کنم اما من مخالفت خود را با حضور در این نشست که جریان صدر، ائتلاف کرد و حتی نوری مالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون در آن حضور نیافتند، اعلام کردم.

1460441110358_NB-165418-635959990061211560.jpg

وی افزود: نشست رؤسای سه‌گانه یک روش و برنامه کاری یا دستکم دیدگاه واضحی ندارد. من به کسانی که تماس گرفته بودند گفتم که نمی‌خواهم وقتتان را بگیرم و باری بر دوش شما باشم.

ایاد علاوی همچنین فاش کرد، آمریکایی‌ها نامه‌هایی را برایش درباره تغییرات در کابینه ارسال کرده و از او خواسته‌اند در تغییرات وزارتی کنونی شرکت کند اما وی به آن‌ها گفته که برای آنها کار نمی‌کند پس حق ندارند چنین درخواستی از او بکنند. این مساله در حضور میسون الدملوجی، سخنگوی ائتلاف الوطنیه و عدنان الجنابی، نماینده ائتلاف صورت گرفت.

وی گفت: من پس از اینکه این نامه‌ها را دریافت کردم از سفیر آمریکا خواستم دنبال نقشه راهی باشند و مشخص کنند عراق به کجا پیش می‌رود. واکنش قوی من به نامه‌های آمریکا موجب ناخرسندی و خشم شدید آن‌ها شد.

علاوی همچنین مدعی شد: یک هیات ایرانی عالیرتبه روز گذشته با من دیدار کرد و از من خواست در تغییر وزارتی جدید شرکت کنم. من به آنها گفتم این مساله به شما ربطی ندارد. من به این هیات اعلام کردم که ایران باید دست از مداخله در عراق بردارد. وی گفت: ایرانی‌ها امروز برای نزدیک شدن به من تلاش می‌کنند. هیات‌های زیادی با من دیدار داشته‌اند.

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید