پرونده جمع‌آوری آب‌های سطحی در تهران طی ۵ سال آینده بسته می شود | اتاق خبر
کد خبر: 332677
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 15:33
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پروژه‌های جمع آوری آبهای سطحی باعث ایمنی شهر در برابر سیلاب می‌شود، گفت: این پرونده در تهران طی ۵ سال آینده بسته خواهد شد.

اتاق خبر: اقبال شاکری با اشاره به بازدید اخیر خود از پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی در بزرگراه آزادگان، اظهار داشت: محل بازدید شده بخشی از کانال‌ها و تونل‌هایی است که آب‌های سطحی اطراف بزرگراه آزادگان را جمع‌آوری و به رودخانه کن منتقل می‌کند. در گذشته این آب‌ها سطح بزرگراه آزادگان را می‌گرفت و موجب آبگرفتگی می‌شد و هدر می‌رفت.

وی ادامه داد: در گذشته آب‌های زیرسطحی روان و برخی اوقات آب‌های جاری شده فاضلاب به نقاط کور می‌رسید و موجب تخریب می‌شد یا در سطح بزرگراه آبگرفتگی ایجاد می‌کرد اما با اجرای این پروژه آب‌ها جمع‌آوری و به رودخانه کن منتقل می‌شوند.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با اشاره به اینکه با این اقدام ارزشمند آب‌های سطحی ساماندهی می‌شود، گفت: این پروژه که ۴۱ هزار میلیارد تومان بودجه به آن اختصاص داده شده و از سال ۹۳ آغاز شده است، امسال به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها باعث ایمنی شهر در برابر سیلاب می‌شود، تصریح کرد: همه اقدامات این پروژه با تکنولوژی داخلی و ساخت لوله‌های فولادی داخل کشور انجام شده است. به عقیده بنده کارهایی از این دست نمود عینی ندارد اما اقدامات بزرگی هستند که از دید همه پنهان است.

شاکری در ادامه با اشاره به اینکه پرونده جمع‌آوری آب‌های سطحی در تهران طی ۵ سال آینده بسته خواهد شد، گفت: این پروژه حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است ولی به دلیل اینکه نمی‌توان به طور همزمان آن را انجام داد و کار با معارضین ملکی کشاورزی بی‌صاحب و بی‌نام مواجه بود، ‌به طول انجامید.

وی افزود: پروژه بزرگ دیگری که به زودی از آن بازدید خواهیم کرد مربوط به کانال هلال‌احمر در سرخه‌حصار است. علاوه بر این از حوضچه‌های تعدیل سیلاب، حوضچه‌های زباله‌گیر، حوضچه‌های رسوب‌گیر، گلوگاه‌هایی که مشکلات هیدرولیکی دارند و آب را به دلایل گوناگون از خود عبور نمی‌دهند و همچنین احداث کانال‌ در سرشاخه‌های روددره‌ها بازدید خواهیم کرد تا بدانیم چه تعداد از آن‌ها درسال جاری و چه تعداد در سال‌های آینده به بهره برداری می‌رسد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید