چند دقیقه تا قرعه کشی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی 2018 | اتاق خبر
کد خبر: 332687
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 12:08
اتاق خبر گزارش می دهد
قرعه کشی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی 2018 تا دقایقی دیگر در کوالالامپور برگزار می شود و 12 تیم حاضر در این مرحله رقبای خود را خواهند شناخت.

به گزارش اتاق خبر، قرعه کشی انتخابی جام جهانی با مبنای سیدبندی امتیازی است که تیم ها در انتخابی جام جهانی توانستند جمع کنند. در حال حاضر شرایط به گونه ای است که ایران و استرالیا در سید یک قرار نگرفتند تا مشخص شود که ایران و استرالیا در این مرحله به مصاف هم نخواهند رفت. 

سید یک: ایران (۶۲۷ امتیاز) – استرالیا (۶۰۱ امتیاز)

سید ۲: کره جنوبی (۵۷۹ امتیاز) - ژاپن (۵۷۷ امتیاز)

سید ۳: عربستان (۵۵۹ امتیاز) – ازبکستان (۵۴۹ امتیاز)

سید ۴: امارات (۵۲۱ امتیاز) – چین (۴۲۳ امتیاز)

سید ۵: قطر (۴۱۶ امتیاز) – عراق (۳۳۳ امتیاز)

سید ۶: سوریه (۳۱۶ امتیاز) – تایلند (۲۹۷ امتیاز)

با این اوصاف تیم های ژاپن، کره، امارات و عربستان و البته عراق و قطر قدرتمند نشان داده اند و به نظر می رسد امسال با توجه به شش تیمی بودن گروههای مقدماتی جام جهانی، کار صعود به جام جهانی کمی سخت تر باشد. بسیاری از علاقمندان فوتبال اعتقاد دارند که هم گروه نشدن ایران با تیم هایی همچون ژاپن، اربکستان، عراق و سوریه مسیر صعود به جام جهانی را هموارتر خواهد کرد.

لازم به ذکر است تیم ها در یک گروه شش تیمی به صورت رفت و برگشت با یکدیگر رقابت خواهند کرد. تیم های اول و دوم هر گروه مستقیما به جام جهانی راه پیدا می کنند و تیم های سوم هم ضمن انجام یک بزای رفت و برگشت با یکدیگر باید مقابل تیم چهارم کونکاکاف دیدار کنند. قرعه کشی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی 2018 ساعت 13 به وقت ایران در پایتخت مالزی برگزار خواهد شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید