قراردادهای جدید قطعه‌ سازان و خودروسازان معطل آغاز تبادلات بانکی | اتاق خبر
کد خبر: 332811
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 23:58
سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو با بیان اینکه هنوز در سطح کلان انتقال پول از اروپا به ایران امکان پذیر نیست، گفت:اجرایی‌شدن قراردادها و تفاهم نامه های اخیر منوط به آغاز تبادلات بانکی است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم ،ساسان قربانی با اشاره به اینکه تاکنون شرکت‌های قطعه ساز و خودروساز مذاکرات متعددی را با شرکت‌های خارجی انجام داده اند اظهار داشت: بسیاری از این این مذاکرات به توافقات اولیه منجر شده است. اما باید تأکید کنم اجرایی‌شدن این قراردادها و تفاهم نامه ها منوط به آغاز تبادلات بانکی است.

وی با بیان اینکه هنوز در سطح کلان انتقال پول از اروپا به ایران امکان پذیر نیست، افزود: ممکن است به صورت خاص یکی دو شرکت بتوانند از مسیرهای خاص امکان انتقال پول را بوجود آورند اما به صورت کلی فرض کنید از ۵۰۰ شرکت قطعه‌ساز اکثریت در تبادلات بانکی با اروپا مشکل دارند.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری خودرو در خصوص اجرای قراردادهای جدید شرکت های خودروسازی داخلی با شرکای خارجی از جمله پژو نیز گفت: امیدوارم ظرف یکی دوماه آینده مشکل تبادلات بانکی حل شود که اگر این موضوع اجرایی نشود قراردادهای جدید نیز امکان عملیاتی شدن نخواهد داشت.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید