کره با اسپانیا و چک بازی دارد، ما هم به فکر باشیم | اتاق خبر
کد خبر: 332822
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1395 - 16:11
تیموریان:
کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید اگر خود را از هم‌اکنون در جام جهانی روسیه ببینیم نگاهی ساده‌انگارانه به حریفان داشته‌ایم.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از ایسنا، آندرانیک تیموریان درباره هم‌گروهی ایران با تیم‌های کره جنوبی، ازبکستان، چین، قطر و سوریه اظهار کرد: در نگاه اول و با مقایسه‌ای که بین حریفان‌مان با تیم‌های گروه دوم داریم شاید اینطور به نظر برسد که در گروه آسانی قرار داریم اما واقعیت این است که به هیچ عنوان نمی‌توان حریفان‌مان را دست کم بگیریم. تمامی هم‌گروه‌های ما رقبایی سخت برای ما در تمامی سال‌های اخیر بوده‌اند.

وی افزود: وقتی این تیم‌ها توانسته‌اند از مرحله اول و بین 40 تیم به مرحله بعد برسند نشان می‌دهد که از کیفیت کافی برای حضور در این مرحله برخوردار بوده‌اند. مطمئن باشید اگر آنها تیم‌های خوبی نبودند هیچ وقت نمی‌توانستند به این مرحله برسند. اینکه سوریه در گروهی که ژاپن حضور دارد می‌تواند 18 امتیاز بگیرد و به عنوان یکی از بهترین تیم‌های دوم به مرحله بعد برسد نشان دهنده قدرت این تیم است.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران به قطر اشاره کرد و گفت: امکانات و شرایط سخت‌افزاری این تیم با ایران به هیچ عنوان قابل قیاس نیست و آنها کیلومترها از ما به لحاظ امکاناتی جلوتر هستند و تیم‌هایی که از ایران به این کشور سفر کردند و با رقبای قطری بازی داشته‌اند می‌توانند شهادت بدهند که آنها از چه قدرتی به لحاظ سخت‌افزاری برخوردار هستند.

تیموریان افزود: تا زمانی که آخرین بازی این مرحله به پایان نرسد نمی‌توان گفت که کدام تیم ضعیف است یا کدام تیم به جام جهانی می‌رود. اینکه بگوییم می‌توانیم از هم‌اکنون خودمان را در روسیه ببینیم نگاهی ساده‌انگارانه به رقبایمان است.

وی با اشاره به فاصله زمانی کم دیدارهای ایران اظهار کرد: پنج روز پس از اینکه در تهران به مصاف قطر می‌رویم باید در چین بازی کنیم و اگر نتوانیم از پرواز چارتر استفاده کنیم مطمئن باشید کار بسیار دشواری برابر این تیم خواهیم داشت. مسائلی مانند پرواز چارتر موضوعاتی پیش پا افتاده در فوتبال حرفه‌ای است و همه تیم‌ها از آن برخوردارند. ضمن اینکه ما در دوره قبل در سفر به ازبکستان، قطر و کره جنوبی از پرواز اختصاصی استفاده کردیم و سود آن را بردیم. امیدوارم که بتوانیم در این دوره هم با کمک وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال از این امکان بهره ببریم چرا که نتیجه بسیار خوبی برای فوتبال ایران به همراه خواهد داشت.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران درباره امکانات فوتبال ایران اظهار کرد: شرایط ما در مقایسه با گذشته بهتر که نشده هیچ بلکه بدتر هم شده است و این را کسی نمی‌تواند کتمان کند. ما در گذشته حداقل یک زمین تمرین داشتیم اما اکنون خانه به دوش هستیم و هر تمرین در یک زمین برگزار می‌شود و این برای فوتبال ایران به هیچ عنوان خوشایند نیست. امیدوارم همان‌طور که وزیر محترم ورزش در روزهای اخیر در تلویزیون حمایت خودش را از تیم ملی و سرمربی تیم اعلام کرد حمایت‌های عملی هم برای فوتبال ایران و تیم ملی که هدفش خوشحال کردن دل ملت است انجام گیرد.

تیموریان افزود: تیم ملی برای صعود به جام جهانی به امکانات و بازی‌های دوستانه نیاز دارد. شما کافی است به برنامه تیم ملی کره جنوبی تا قبل از نخستین بازی‌اش در انتخابی جام جهانی نگاه کنید. آنها قرار است با اسپانیا و چک بازی کنند و این نشان می‌دهد که آنها هیچ چیز را به قضا و قدر نسپرده‌اند. همین امکانات برای دیگر رقبای ما هم فراهم است و اگر می‌خواهیم با دومین صعود پیاپی به جام جهانی تاریخ‌ساز شویم راهی جز حمایت و فراهم کردن این امکانات برای تیم ملی نداریم.

وی با اشاره به استعفای کارلوس کی‌روش اظهار کرد: حرفی که می‌زنم به این خاطر است که تنها قلبم برای فوتبال ایران می‌تپد. جوانان فوتبال ایران که در تیم ملی چهره شده‌اند به مربی باجسارتی چون کی‌روش نیاز دارند تا بتوانند استعدادهای خودشان را بروز دهند و شرایط را برای صعود تیم ملی به جام جهانی فراهم کنند. امیدوارم فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش با فراهم کردن امکانات مدنظر تیم ملی راه را برای خوشحالی مردم آماده کنند.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید