تلاش فدراسیون وزنه برداری برای مقابله با دوپینگ | اتاق خبر
کد خبر: 332826
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1395 - 00:44
دبیر کل فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام کرد مسئولان این رشته تلاش زیادی می کنند با مشکل دوپینگ مقابله کنند.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از Inside the games، امسال دادگاه عالی ورزش به فدراسیون جهانی اجازه داد تا بلغارستان را به دلیل وجود یازده مورد دوپینگ محروم کند. یک سهمیه المپیک نیز به همین دلیل از رومانی گرفته شد.

 طبق قانون IWF، در صورتی یک کشور در مسابقات انتخابی ٤ مورد دوپینگ داشته باشد، یک سهمیه و در صورتی که بیش از 6 مورد دوپینگ داشته باشد دو سهمیه المپیک را از دست می دهد. کشور هایی مانند بلغارستان که ٩ تست دوپینگ در یک سال داشته باشند به صورت کامل از المپیک محروم می شوند.

 فدراسیون جهانی وزنه برداری با کمک این قوانین سخت تلاش میکند تا جلوی پیشرفت دوپینگ در این رشته ورزشی را بگیرد. دبیر کل IWF در این باره گفت: این کاری است که ما باید بکنیم. کشورهایی که محروم می شوند خوشحال نخواهند بود اما درس عبرتی برای دیگران می شوند. می خواهیم نشان دهیم که کار ما فقط دادن آمار نیست. از این که ستارگان وزنه برداری را محروم کنیم نمی‌ترسیم. فرقی نمی کند چه کسی دوپینگ کرده است. تست های زیادی می گیریم به همین دلیل نیز تست مثبت زیاد داریم. تلاش زیادی برای مقابله با دوپینگ می کنیم و فکر می کنیم یکی از بهترین فدراسیون ها در مقابله با دوپینگ هستیم.

 ٢٤ وزنه بردار سال گذشته در مسابقات قهرمانی جهان در هیوستون آمریکا، تست دوپینگ مثبت داشته اند که الکسی لوچف، قهرمان فوق سنگین روس نیز در بین آنها بوده است.

 اگر دوپینگ ها به صورت رسمی تایید شوند کشور های روسیه، آذربایجان و ازبکستان جزو کشورهایی خواهند بود که حداقل یک سهمیه المپیک را از دست می دهند.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید