Performancing Metrics

اردوغان عالی‌ترین نشان ترکیه را به پادشاه عربستان داد | اتاق خبر
کد خبر: 332831
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1395 - 01:08
رئیس جمهوری ترکیه در مراسم استقبال از پادشاه عربستان در کاخ ریاست جمهوری ترکیه، برای تقدیر از تلاش‌های وی در چارچوب تحکیم روابط دوستی میان عربستان و ترکیه، نشان جمهوری ترکیه را به پادشاه عربستان اعطا کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مراسم استقبال از سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی عنوان داشت: ما نشان جمهوری ترکیه را به ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود دادیم که بزرگترین نشانی است که به روسای جمهور و مسئولان کشورها در ترکیه داده می‌شود و همچنین نشانگر میزان روابط و مناسبات گسترده میان دو کشور در بالاترین سطوح است.

اردوغان خطاب به پادشاه عربستان گفت: از زمانی که این منصب را در عربستان برعهده گرفتید به صورت آشکار در گسترش روابط میان دو کشور برادر نقش داشتید و روابط برادری و دوستی که از عمق تاریخ می‌آید، به صورت قدرتمند با رهبری و اراده شما تجلی پیدا کرد. شما توجه بسیاری برای ثبات و آرامش منطقه قائل شدید و به منزله سوپاپ امنیت برای منطقه هستید و به همین دلیل ما همبستگی و همکاری که شما در قبال کشور ما نشان دادید مستحق قدردانی هرچه تمام‌تر می‌دانیم و در سایه حکمرانی شما، کشورهای ما می‌توانند روابط میان خود را به بالاترین سطوح برسانند.

وی افزود: ما دوست داریم که در مرحله آتی گام‌های عملی ملموسی اتخاذ شود که بتواند روابط میان دو کشور را در تمامی سطوح تقویت کند و بی شک این سفر تاریخی پیامی قوی و معنادار برای میزان روابط میان ترکیه و عربستان به شمار می‌آید.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید