عملیات ارتش سوریه در حلب ضروری است | اتاق خبر
کد خبر: 332835
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1395 - 01:25
فیصل مقداد:
معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد،‌ عملیات ارتش در نزدیکی حلب در چارچوب آمادگی برای آغاز عملیاتی علیه شورشیان در رقه و نزدیکی دیر الزور بوده و با انجام مذاکرات مستقیم با مخالفان در ژنو تعارض ندارد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در مصاحبه با خبرگزاری تاس روسیه اظهار داشت: ارتش سوریه در حال حاضر در حلب می‌جنگد و با توجه به نیاز به آغاز عملیاتی دیگر در رقه، دیر الزور و دیگر مناطق، عملیات جنگی در حلب ادامه دارد و ارتش سوریه به زودی به تمامی نقاطی که تروریست‌ها در آن فعالیت دارند، خواهد رسید.

مقداد افزود: در سوریه منطقه‌ای مسدود برای ارتش سوریه وجود ندارد. ارتش در عملیات‌های خود اولویت‌هایی دارد و بر این اساس در مناطقی که باید آزاد شوند عملیاتی را اجرا می‌کند.

وی ادامه داد: ‌دمشق با اجرای مذاکرات مستقیم با مخالفان در ژنو در کنار دیدارهایی که با استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه صورت می‌گیرد، مخالفتی ندارد.

معاون وزیر خارجه سوریه در ادامه این مصاحبه گفت: دی‌ میستورا تاکنون اصرار داشت که تمامی مذاکرات با میانجیگری وی انجام شود اما دمشق با انجام مذاکرات مستقیم مخالف نیست.

این دیپلمات سوری با اشاره به اینکه طرف سوری قصد اعمال برخی اصلاحات در این سند و ارتقای آن را دارد، تاکید کرد: باید در مذاکرات آتی سند 12 بندی دی میستورا بررسی شود.

مقداد با تاکید بر اینکه دمشق برای آغاز گفتگوها جهت دستیابی به راه حلی برای بحران سوریه تلاش می‌کند، افزود: دمشق به دی میستورا ابلاغ کرده با توجه به اینکه برگزاری انتخابات پارلمانی در سوریه در تاریخ 13 آوریل کنونی خواهد بود، دمشق تقریبا از 15 آوریل برای مذاکرات آماده خواهد بود.

معاون وزیر خارجه سوریه با اشاره به اینکه دمشق بر اساس قومیت، میان شهروندان خود تبعیض قائل نمی‌شود،‌ تاکید کرد:‌ کردهای سوریه باید در مذاکرات ژنو مشارکت داشته باشند.

مقداد در بخش دیگری گفت: سوریه کشوری کوچک است و به همین دلیل دولت فکر نمی‌کند امکان تشکیل دولتی فدرال در این کشور وجود داشته باشد اما دمشق از همه طرف‌های مربوطه از جمله کردها برای مشارکت در این مذاکرات دعوت می‌کند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید