پروژه‌های مشترک ایران و ایتالیا فقط روی کاغذ نیست | اتاق خبر
کد خبر: 333082
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1395 - 12:46
نخست وزیر ایتالیا در اتاق بازرگانی ایران:
نخست وزیر ایتالیا گفت: پروژه‌های مشترک مورد همکاری با ایران فقط روی کاغذ نیست و می‌توانیم در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله نفت، گاز، زیر ساخت های تکنولوژیک، سایبر تکنولوژیک و ... با یکدیگر همکاری کنیم.

اتاق خبر- نخست وزیر ایتالیا گفت: پروژه‌های مشترک مورد همکاری با ایران فقط روی کاغذ نیست و می‌توانیم در بخش‌های مختلف اقتصادی از جمله نفت، گاز، زیر ساخت های تکنولوژیک، سایبر تکنولوژیک و ... با یکدیگر همکاری کنیم و مطمئنا فعالان اقتصادی ایتالیا راضی از ایران به ایتالیا بر می‌گردند.

 متئو رنتزی در همایش مشترک فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا که امروز - 25 فروردین - در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، عنوان کرد: ما در ایران هستیم نه فقط برای امضا قراردادهای اقتصادی بلکه پیش از هر چیز می خواهیم دو تمدن و فرهنگ مشترک را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم.

وی ادامه داد: البته فرصت های اقتصادی زیادی پیش روی ما قرار دارد که باید از آن ها استقبال شود. همچنین نقشی که ایران می تواند بعد از توافق ایفا کند بسیار حائز اهمیت است. امروز با چالش های زیادی در دنیا روبرو هستیم. چالش هایی که می تواند به بحران های بشری تبدیل شود. در سوریه و یمن به آتش بسی رسیده ایم که باید از آن حمایت شود. میلیون ها سوری سرزمین‌شان را ترک کردند و تعداد قابل توجهی از آن ها به عنوان پناهجو به ایتالیا آمدند و کشورهایی مثل لبنان و اردن 10 برابر جمعیتی که به عنوان پناهجو به ایتالیا آمدند را پذیرفتند. 

رنتزی ادامه داد: همان طور که در صحبت های روز گذشته مطرح شد در شرایطی قرار داریم که باید پیام ثبات را در منطقه صادر کنیم.

نخست وزیر ایتالیا تصریح کرد: موضوعاتی وجود دارد که در مورد آنها اختلاف نظر داریم اما نقاط مشترک بسیار زیادی نیز داریم. برای اینکه بخواهیم دوستی و روابط مان را تحکیم کنیم با یکدیگر کار کنیم و قراردادها را به مرحله عمل برسانیم.

وی افزود: من به فرهنگ ملت شما و کیفیت جوانان و دانشجویان شما بسیار با احترام نگاه می‌کنم، چرا که جامعه دانشگاهیان بسیار حائز اهمیت است.

نخست وزیر ایتالیا تصریح کرد: از مسائل مهم در روابط دو کشور موضوعات مالی است. قرار است در سفر دیگری وزیر اقتصاد ایتالیا به ایران بیاید و در مورد مسائل بانکی صحبت شود. چند دور پیش هم شنیدم یک بانک غربی با ایران قراردادی امضا کرد.

منبع: ایسنا 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید