پایان کار حفاری مهم‌تر‌ین خط متروی ریو | اتاق خبر
کد خبر: 333089
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1395 - 18:13
کار حفاری تونل خط چهار متروی برزیل که مرکز شهر را به قسمت بارا، اصلی‌ترین محل برگزاری بازی‌ها وصل می‌کند به پایان رسید.

1460531489016_rio metro.jpg

اتاق خبر - به نقل از سایت Inside the games، ساخت خط چهار متروی ریو یکی از مهم‌تر‌ین برنامه‌های کمیته‌ برگزاری بازی‌های المپیک است. این خط قرار است که در روز 300 هزار نفر را جا به جا کند.

خط چهار مترو قرار است اصلی‌ترین راه رفتن از مرکز شهر به پارک المپیک باشد. راه جاده‌ای این مسیر در ساعات پیک عبور و مرور ترافیک سنگینی دارد.

در ماه فوریه شهردار ریو در نامه‌ای به IOC اخطار داده بود که ممکن است متروی ریو تا زمان برگزاری بازی‌ها آماده نشود. او درخواست کرده بود که راه‌حلی برای این مساله پیدا کنند. با این حال ماه گذشته شهردار ریو در جلسه هیات اجرایی IOC در ریو اعلام کرد که خط مترو آماده می‌شود. منطقه بارا که دهکده المپیک و پارک المپیک در آنجا قرار دارد از کوپا کابانا و مرکز شهریور 30 دقیقه فاصله دارد. در ساعت پیک عبور و مرور دو ساعت طول می کشد تا این مسیر طی شود. تاکنون 22 کیلومتر ریل در تونل مترو کار گذاشته شده است.

در ماه ژوئن این خط مترو آزمایش می‌شود و در ماه جولای شروع به کار خواهد کرد. نگرانی‌هایی درباره رعایت قوانین رانندگی از سوی برزیلی‌ها نیز وجود دارد. گفته می‌شود که امکان دارد رانندگان ممنوعیت ورود به لاین بازی‌ها را رعایت نکنند و ورزشکاران دیر به مسابقات برسند.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید