تامین نیاز صنعت پتروشیمی اولویت است/ ارائه ارز به اتاق مبادلات در صورت مازاد بودن | اتاق خبر
کد خبر: 33323
تاریخ انتشار: 28 آبان 1391 - 10:56

 

 مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران اظهار کرد: ابتدا نیاز صنعت پتروشیمی از جمله تامین خوراک وارداتی، تامین مواد شیمیایی و بازپرداخت فاینانس‌ها و وام‌ها باید رفع شود، سپس بعد از ترازگیری مالی، مازاد ارز را در اتاق مبادلات ارزی آورده می‌شود.

علی‌محمد بساق‌زاده در گفنگو با ایسنا اظهار داشت: طبق مقررات اولویت این است که ابتدا نیاز صنعت پتروشیمی از جمله تامین خوراک وارداتی، تامین مواد شیمیایی و بازپرداخت فاینانس‌ها و وام‌ها توسط ارزی که حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی است رفع شود.

وی افزود: تامین خوراک داخلی نیز با ارز صورت می‌گیرد و با در نظر گرفتن این موارد اگر ارز مازاد وجود داشت، آن ارز باید در اتاق مبادلات ارزی عرضه شود.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در پایان خاطرنشان کرد: پتروشیمی موظف به عرضه ارز در مرکز مبادلاتی ارز هست؛ اما وقتی موارد بیان شده تامین شد، باید تراز مالی صورت گیرد و مازاد ارز را به اتاق ارزی بیاورند.

به گزارش ایسنا با وجود این‌که پتروشیمی موظف به فروش بخشی از ارز حاصل از صادرات در مرکز مبادلات ارزی است اما واحدهای این شرکت تاکنون اقدام به این کار نکرده اند.

چندی پیش قرار بود که این موضوع با رایزنی مرکز مبادلات ارزی با شرکت پتروشیمی حل شود اما تا کنون خبری از به نتیجه رسیدن رایزنی‌ها مشاهده نشده است.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید