قذافی قبل از سقوط، از تل‌آویو کمک خواست | اتاق خبر
کد خبر: 333235
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1395 - 02:16
اورشلیم پست:
یک رسانه صهیونیستی مدعی شد، معمر قذافی در زمان وقوع انقلاب در لیبی از تل آویو تقاضای کمک کرده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا،‌ به نوشته اورشلیم پست، رادیو ارتش اسرائیل امروز (چهارشنبه) گزارش داد، معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی، حدود پنج سال پیش به دنبال بالا گرفتن انقلاب علیه حکومتش به واسطه یک کشور ثالث از اسرائیل تقاضای حمایت دیپلماتیک از طرابلس را داشت.

بر اساس این گزارش، یک کشور ثالث یک فرستاده را به شهر بیت المقدس در اراضی اشغالی در تاریخی که مشخص نشده فرستاده تا از دولت اسرائیل تقاضای حمایت دیپلماتیک از دولت قذافی در لیبی را مطرح کند.

در پیامی که قذافی به اسرائیل فرستاده، وی هشدار داده شورشیانی که دست به قیام علیه حکومت قذافی زده اند ممکن است بعد از سرنگون کردن حکومت وی علاوه بر لیبی کل اروپا را نیز تهدید کنند.

لیبی در سال 2011 بعد از آن که شورشیان مخالف حکومت معمر قذافی توانستند حکومت وی را با پشتیبانی حملات هوایی فرانسه و انگلیس، ساقط کنند دستخوش آشوب شد.

بر اساس گزارش رادیو ارتش اسرائیل فرستاده‌ای که برای ابلاغ پیام قذافی به اراضی اشغالی رفته همچنین تقاضا کرده اسرائیل از آمریکا و فرانسه بخواهد برای مهار عملیات نظامی علیه لیبی اقدام کنند. بر اساس این گزارش بلافاصله اسرائیل وضعیت را ارزیابی کرده و تصمیم به مخالفت با هرگونه اقدامی گرفته است.

چند ماه بعد در اکتبر 2011 دولت قذافی در لیبی سرنگون شد و این رهبر مخلوع توسط شورشیان دستگیر و کشته شد.

از سال 2014 تا کنون در لیبی دو دولت رقیب که یکی از آنها مستقر در شهر البیضا و دیگری در طرابلس است روی کار آمده است.

شبه نظامیان افراطگر که برخی از آنها با داعش بیعت کرده‌اند از آشوب سیاسی در لیبی به نفع خود و در راستای افزایش نفوذ خود در این کشور استفاده کرده‌اند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید