اتحادیه پوشاک و فدراسیون مد و منسوجات ایتالیا قرارداد همکاری امضا کردند | اتاق خبر
کد خبر: 333360
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1395 - 10:36
برندسازی پوشاک ایرانی و حضور در بازار ایتالیا
اتحادیه پوشاک تهران با شرکت ایتالیایی سیستم مد ایتالیا موافقتنامه گسترش همکاری تجاری و صنعتی دوجانبه را در صنایع منسوجات و مد امضا کرد.

به گزارش اتاق خبر در نشست خبری امضای تفاهم نامه همکاری بین اتحادیه پوشاک و فدراسیون مد و منسوجات ایتالیا ابولقاسم شیرازی رییس اتحادیه پوشاک اعلام کرد: اشتغالزایی و ایجاد ارزش افزوده  در صنعت پوشاک کشور و همچنین حفظ بازار برای تولیدکنندگان داخلی با کمک ایتالیایی ها از اهداما خواهد بود.

ابوالقاسم شیرازی افزود: تولیدکنندگان پوشاک ایرانی با کمک ایتالیایی ها می توانند در بخش داخلی و بازارهای جهانی محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید و عرضه کنند.
 
وی در تشریح مفاد این تفاهم نامه گفت:همکاری جهت شناسایی شرکا ایرانی و ایتالیایی به منظور تقویت واردات و صادرات، تبادل تجربیات و دانش و همکاری جهت پشتیبانی و حمایت از حضور طرفین در دو کشور از مهم ترین مفاد تفاهم نامه خواهد بود.
 
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تاکید کرد: حفظ بازار داخلی که به دلیل ورود کالای بی کیفیت چینی در رکود به سر می برد؛ در اولویت فعالیت ما خواهد بود.
کلودیو مرنزی رییس فدراسیون مد و منسوجات ایتالیا نیز با بیان اینکه واردات کالای تمام شده ایتالیایی به ایران و تولید و سرمایه گذاری از طرف شرکتهای ایتالیا در ایران دو اتفاق مهم است؛ اعلام کرد: آموزش در ایران بسیار مهم است که این برنامه با کمک دانشکده های ایران و شرکتهای ایتالیایی انجام خواهد شد.

مرنزی با اشاره به اینکه ایرانیان در سفرهای خارجی خود به سایرکشورهای اروپایی 5 میلیارد یورو خرید می کنند ، گفت: حضور شرکت های ایتالیا در ایران باعث رونق بازار خرده‌فروشان ، بهبود وضعیت مالی و ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان خواهد شد.

وی با اشاره به وجود 47 هزار شرکت تولید کننده پوشاک و 50 میلیارد یورد گردش مالی در ایتالیا در بخش پوشاک گفت:‌همه شرکت های بزرگ و کوچک ایتالیایی تحت پوشش یک انجمن هستند زیرا شرکتهای بزرگ برای تامین برخی نیازهای خود به شرکتهای کوچک نیاز دارند و این روندی است که باید در ایران نیز اجرا شود.
وی همچنین از ورود طراحان ماهر ایرانی به ایتالیا و حضور در کلاس های آموزشی در آینده ای نزدیک خبر داد.
نظرات
ADS
ADS
پربازدید