زنجان يكی از قطب های صنعت برق کشور است | اتاق خبر
کد خبر: 333434
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 00:22
استاندار زنجان گفت: استان زنجان يكی از قطب های صنعت برق و به نوعی تامين كننده بخشی از برق كشور است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از روابط عمومی استانداری زنجان، جمشید انصاری در دیدار سرمایه گذاران كره ای از اجرای همزمان دو پروژه ساخت نیروگاه زنجان ۴ و مشاركت در احداث واحد بخار نیروگاه زنجان ۳توسط یک شركت سرمایه گذاری ابراز خرسندی كرد.

وی اظهار کرد: با اجرای همزمان این دو پروژه در ساخت كارگاه، استفاده از نیروی متخصص و زمان اتمام پروژه ها صرفه جویی خواهد شد.

استاندار زنجان گفت: ساخت نیروگاه در ایران یكی از سرمایه گذاری های دارای توجیه اقتصادی بالا است و در مدل ساخت نیروگاه های حرارتی در ایران به دلیل تامین سوخت ارزان مورد نیاز از سوی دولت و تضمین بازار فروش، سرمایه گذاران با دغدغه كمتری، فقط به اداره نیروگاه می پردازند و حجم سرمایه در گردش نیز كاهش خواهد یافت.

انصاری به مزیت های این استان برای حضور سرمایه گذاران و اجرای پروژه های بزرگ اشاره كرد و گفت: استان زنجان به دلیل نزدیكی به تهران، دسترسی های زمینی و ریلی و داشتن مرز هوایی از امكانات مناسبی برای حضور سرمایه گذاران خارجی برخوردار است و نیروهای متخصص شركت های خارجی به سادگی و سرعت می توانند در زنجان فعالیت كنند.

انصاری ادامه داد: استان زنجان یكی از قطب های صنعت برق و به نوعی تامین كننده بخشی از برق كشور به شمار می رود، بنابراین سرمایه گذاران كره ای با احداث پروژه نیروگاه در این استان، از زمینه مناسبی برای ارتباط با سایر بخش های صنعت برق كشور برخوردار خواهند بود. 

وی به ابراز تمایل و همكاری و مساعدت با سرمایه گذاران شركت های مهندسی هیوندای و كِپ كو كره در ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیكل تركیبی زنجان ۴ و مشاركت در احداث واحد بخار نیروگاه زنجان ۳ اشاره کرد و گفت: در انتقال زمین و تاسیسات ساخته شده به شركت سرمایه گذار و نیز در دریافت مجوزهای لازم، هیچ مشكلی وجود ندارد و شركت مجری با آغاز عملیات در این پروژه ها با همكاری و مساعدت استانداری زنجان و شركت برق منطقه ای، فقط بر روی اجرای تعهدات خود تمركز خواهد داشت.

استاندار زنجان به تجارب گذشته در كار با شركت های كره ای اشاره كرد و گفت: شركت های سرمایه گذار كره ای ضمن برخورداری از تكنولوزی و دانش فنی، از انضباط اجرایی بالایی نیز برخوردار هستند و می توانند در زمان بندی تعیین شده، تعهدات خود در پروژه را به اتمام برسانند.

گفتنی است، سرمایه گذاران شركت كره ای هیوندا اینجینیرینگ متقاضی ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیكل تركیبی زنجان ۴ در سلطانیه شدند.

94105

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید