37120 واحد صنعتی در شهرک های صنعتی کشور مستقر هستند | اتاق خبر
کد خبر: 333517
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 05:02
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور گفت: ۳۷هزار و ۱۲۰ واحد صنعتی در شهرک های صنعتی کشور مستقر هستند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، علی یزدانی ظهر پنجشنبه در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ۳۷هزار و ۱۲۰ واحد صنعتی در شهرک های صنعتی کشور مستقر هستند، اظهار داشت: بیش از هفت هزار واحد صنعتی غیر فعال هستند.

وی یادآور شد: ۴۲ درصد از کل واحد های صنعتی کشور در شهرک های صنعتی در نقاط مختلف کشور استقرار دارند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور بیان کرد: از کل واحدهای تعطیل واقع در شهرک های صنعتی ۱۹ درصد صنایع کوچک و ۱۱ درصد صنایع بزرگ هستند.

وی اظهار داشت: شهرک های صنعتی نقش مهمی در ایجاد اشتغال در مناطق مختلف کشور ایفا کرده اند و باید تلاش کرد زیر ساخت ها در شهرک های صنعتی بیشتر توسعه پیدا کند.

دولت به دنبال برداشتن موانع سد راه تولید واحدهای صنعتی است

وی ادامه داد: هم اکنون پروژه های صنعتی مختلفی در شهرک های صنعتی کشور در حال احداث است که با بهره برداری از آنها زمینه اشتغال بسیاری برای جوانان کشور فراهم می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور گفت: طرح حمایتی از واحدهای صنعتی در سطح کشور مورد توجه قرار گرفته است که نقش مهمی در فعال شدن واحدهای صنعتی کشور خواهد داشت.

وی یادآور شد: اعتبار قابل توجهی برای پروژه های صنعتی کشور در نظر گرفته شده است که واحدهای صنعتی با پیشرفت بالای ۶۰ درصد در اولویت هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی کشور ادامه داد: دولت در تلاش است که با ایجاد رونق در بازار بتواند در مسیر افزایش ظرفیت فعالیت واحد های صنعتی گام اساسی بردارد و دولت به دنبال برداشتن موانع سد راه تولید واحد های صنعتی است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید