آشنایی با پارک ملی صد جزیره‌ ی فیلیپین | اتاق خبر
کد خبر: 333550
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 06:46
پارک ملی صد جزیره فیلیپین از جزایر مرجانی زیبای جهان است که به مقصد بسیاری از گردشگران تبدیل شده است. جزر و مدهای مکرر طی هزاران سال، شکلی قارچ مانند به این جزایر داده است.

اتاق خبر: پارک ملی صد جزیره فیلیپین از جزایر مرجانی زیبای جهان است که به مقصد بسیاری از گردشگران تبدیل شده است. جزر و مدهای مکرر طی هزاران سال، شکلی قارچ مانند به این جزایر داده است. 

پارک ملی صد جزیره در واقع از ۱۲۴ جزیره‌ی جداگانه تشکیل شده که در خلیج لینگاین در شمال فیلیپین پراکنده‌اند و منطقه‌ای را به وسعت ۱۶/۷۶ کیلومترمربع پوشش می‌دهد. تصور می‌شود قدمت این جزایر به دومیلیون سال برسد و بخشی از صخره‌های مرجانی باستانی دریای باستانی باشد که در کشور امتداد یافته بود. هنگامی که سطح آب دریا کاهش می‌یافت، جزایر دیده می‌شدند و بیش از صدها هزار سال جزر و مد به آرامی پایه‌ی این جزایر را از بین برده و شکلی قارچ مانند به آن‌ها داده است. برخی از جزایر ساحل دارند، اما بسیاری از آن‌ها شبیه مرجان‌هایی هستند که تاجی از تیغ‌های انبوه بر سرشان گذاشته شده است. جزایری که ساحل دارند، در تعطیلات بسیار شلوغ می‌شوند.

 

فقط سه تا از این جزایر برای گردشگران توسعه یافته‌اند: جزیره‌ی حاکم، جزیره‌ی قوزون و جزیره‌ی کودکان. این جزایر فرصت مناسبی برای تفریحات و ورزش‌های آبی مهیا کرده‌اند. شما می‌توانید یک قایق موتوری اجاره کنید و به جزیره بروید، قایق رانی کنید، شیرجه بزنید یا غواصی کنید. 

منبع: کجارو

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید