رونمایی از خودروی پلیس نامحسوس فورد | اتاق خبر
کد خبر: 333555
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 07:23
فورد برای خودروهای عملیاتی گونه ی جدید از چراغ های به اصطلاح گردان یا چشمک زن را معرفی کرده است که کاملا مخفی بوده و دیگر مانند قدیم روی سقف نصب نمی شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اخبار خودرو، فورد برای خودروهای عملیاتی گونه ی جدید از چراغ های به اصطلاح گردان یا چشمک زن را معرفی کرده است که کاملا مخفی بوده و دیگر مانند قدیم روی سقف نصب نمی شود.با وجود این چراغ های جدید دیگر تشخیص دادن یک خودروی پلیس به راحتی امکان پذیر نخواهد بود.

۶۶۸۰۵۹٫jpg

استفان تیلور مسئول بخش خودروهای پلیس فورد در این باره می گوید:”امروزه اکثر نیروهای پلیس از چراغ های داخلی متفرقه استفاده می کنند که ضخامت زیاد و ابعاد بزرگی دارند و مانعی برای دید ماموران محسوب می شوند؛ این وضعیت برای مامورانی که قد بلندی دارند وخیم تر نیز هست. با طرح جدید فورد، این چراغها دارای سطح مقطع کمتری بوده کاملا درون پروفایل سقف درست در بالای آفتابگیرها جای می گیرند. بدین ترتیب با در اختیار گذاشتن میدان دید عالی برای راننده کاملا برتر از نمونه های متفرقه هستند.”

چراغهای چشمک زن جدیدی که توسط کارخانه عرضه می شوند بصورت یکپارچه در بالای شیشه ی جلو قرار داشته و فضای کمتری را نسبت به انواع دیگر اشغال می کنند. با نصب این چراغ های جدید دیگر قسمت تیره رنگ بالای شیشه ی جلو نیز حذف می شود که گفته شده است حذف آن در راستای بهبود دید راننده انجام شده است.

چراغ های جدید می توانند در چندین حالت قرمز- قرمز، آبی- قرمز و آبی- آبی برنامه ریزی شوند، برای عملیات های خاص نیز امکان تغییر رنگ آنها به سفید وجود دارد تا نور بیشتری را در اختیار ماموران قرار دهند. قابلیت کاهش خودکار نور نیز به ماموران این اجازه را می دهد تا شدت نور این لامپ ها را در بازه ی ۲۰ درصد تا ۱۰۰ درصد تنظیم کنند.

فورد علاوه بر چراغ های مخفی در بالای شیشه ی جلو، ال ای دی های اخطار مخصوص نیروی پلیس را در چراغ های جلو و آینه های جانبی را نیز تعبیه کرده است.

۶۶۸۰۶۰٫jpg ۶۶۸۰۵۷٫jpg

 94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید