خلیج فارس مواج است | اتاق خبر
کد خبر: 333631
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 18:36
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خبر داد:
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: ورود یک سامانه بارشی به استان بوشهر باعث بارش باران و تگرگ در برخی مناطق استان بوشهر شد و خلیج فارس نیز مواج است.

اتاق خبر-  مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: ورود یک سامانه بارشی به استان بوشهر باعث بارش باران و تگرگ در برخی مناطق استان بوشهر شد و خلیج فارس نیز مواج است.

کراپ‌شده - هواشناسی

نادر شفی‌خدایی اظهار داشت: یک سامانه بارش‌زا از روز سه‌شنبه در استان بوشهر فعال شده است و شاهد ناپایداری جوی در نقاط مختلف استان بوشهر هستیم و در برخی مناطق نیز بارندگی روی داده است.

وی از وزش تندبادهای لحظه‌ای و بارش باران و تگرگ به‌عنوان اثرات این سامانه یاد کرد و ادامه داد: میزان بارش در دیر ۱۰ میلیمتر، در جم هشت میلیمتر، در گناوه شش میلیمتر و در جزیره خارگ نیز شش میلیمتر بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به بارش تگرگ در برخی از نقاط استان از جمله گناوه و خارگ، خاطرنشان کرد: بر اثر این سامانه خلیج فارس نیز مواج شده است و شاهد ارتفاع موج هستیم.

وی بیشترین میزان ارتفاع موج را در گناوه و خارگ با ۱۸۰ سانتیمتر عنوان کرد و افزود: سرعت باد نیز در جزیره خارگ به بیش از ۷۶ کیلومتر بر ساعت رسید.

شفی‌خدایی با اشاره به این سامانه بارشی در حال خارج شدن از استان بوشهر است، اضافه کرد: از فردا در استان بوشهر شاهد جریان‌های شمالی خواهیم بود.

وی با پیش‌بینی وزش باد، رگبار باران، رعد و برق، وزش تندباد لحظه‌ای و ریزش تگرگ برای برخی از نقاط استان بوشهر، افزود: جهت باد جنوب شرقی تا جنوب غربی است و سرعت باد ۱۶ تا ۴۴ کیلومتر بر ساعت است و در برخی ساعات به بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید