باهنر: مدافعان حرم، سربازان حسین(ع) هستند | اتاق خبر
کد خبر: 333649
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 20:06
دانشمندان هسته‌ای ما در مقابل اروپایی‌ها جوان بودند
نایب رییس مجلس گفت: متوسط سن دانشمندان هسته‌ای ما زمانی که به غنی سازی دست یافتیم 28 سال بود در حالیکه متوسط سن دانشمندان هسته‌ای اروپایی بالای 60 سال بود.

اتاق خبر - محمدرضا باهنر در یادواره شهدای مدافع حرم که در مسجد شیخ جیحون رشت برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، اظهار کرد: وظیفه داریم ابعاد مختلف دفاع مقدس را برای نسل‌هایی که امام(ره) را ندیدند، دفاع مقدس و انقلاب را درک نکردند، در قالب برگزاری همین یادواره‌ها بازگو کنیم.

وی افزود: اگر نسل امروز از همه هشت سال دفاع مقدس، آن دفاع فراگیر و همه گیر که همه اقشار جامعه در یک جنگ نابرابر ایستادند یا بعد از آن، صبوری خانواده شهدا فقط دو جمله را مرور کنند، شاید بتوانند به ذره‌ای از این عظمت پی ببرند.

باهنر با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس تمام شده اما دشمنی دشمن برقرار است، اضافه کرد: آنهایی که می‌خواهند ایران اسلامی نباشد، حقوق بشر و موشک بالستیک را بهانه می‌کنند؛ ما می‌دانیم تا استکبار دست از روحیه استکباری خود بر ندارد دشمنی خود را ادامه می‌دهد.

وی تصریح کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس مهندسان ما هر روز یک ابتکار و اختراع جدید در ساختن سلاح، شن‌ریزی، خاکبرداری، پل‌زنی و ... داشتند که در بعد از جنگ هم ادامه دارد اما بعضی موارد زیرپوستی هستند و علنی نمی‌شوند، مسئله هسته‌ای یک نمونه است که باعث تشویش دشمن شد. متوسط سن دانشمندان هسته‌ای ما زمانی که به غنی سازی دست یافتیم 28 سال بود در حالیکه متوسط سن دانشمندان هسته‌ای اروپایی بالای 60 سال بود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دستیابی به تکنولوژی و فناوری‌های نو، هوافضا، جمع‌بندی قدرت دفاعی کشور، رونمایی بخشی از ضرابخانه‌های موشکی همه و همه بخشی از فعالیت های جوانان مومن این مرز و بوم است.

باهنر با اشاره به آیه‌ای که در آرم سپاه پاسداران وجود دارد، گفت: آیه «واعدوا لهم مااستطعتم من قوه» بیان می‌کند آنقدر خود را قدرتمند کنید تا دشمن‌تان بترسد.

وی با بیان اینکه اسلام به همت امام(ره) و امت اسلامی عزت یافت، خاطرنشان کرد: دشمنان در مدت 20 سال گذشته، به راه‌حل ناجوانمردانه رسیدند تا اسلام را بدنام کنند چون اسلام به سرعت در دل جوانان غرب نفوذ کرده بود و به بزرگترین تهدید برای استکبار تبدیل شده بود به همین دلیل تروریسم در جهان اسلام توسط ریال‌های عربستان و آموزش‌های آمریکا و سبک‌سری حکومت پاکستان و افغانستان تحت عنوان طالبان خلق شد و به این وسیله آبروی اسلام در خطر افتاد، امروزه آنها همان وارثین ابن زیادها، عمرها و شمرها هستند.

باهنر افزود: اکنون بچه‌های مدافع حریم حرم، سربازان راستین راه حسین(ع) و مکتب عاشورا و کربلا هستند، هرکس به حریم حرم تجاوز کند ما وظیفه خود می‌دانیم که نگذاریم؛ امروز در دنیای مادی و در صحنه‌های سیاسی دنیا، بهترین و موثرترین و قوی‌تریم دفاع از کشور، این است که مرزهای دفاعی کشور را تا حد ممکن از کشور فاصله دهیم لذا حکومتی بصیر و آگاه است که مرزهای دفاعی کشور را 300 کیلومتر از کشور دور می‌کند.

29219

نظرات
ADS
ADS
پربازدید