مرگ 4 تن و ادامه امدادرسانی در 7 استان سیل‌زده | اتاق خبر
کد خبر: 333706
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1395 - 01:46
سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امداد‌رسانی به 6300 نفر در پی وقوع سیل در 12 استان کشور خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سید مصطفی مرتضوی درباره آخرین گزارش‌ها از امدادرسانی به ساکنان مناطق سیل زده اظهارکرد: از روز 24 فروردین ماه تا ساعت 17 امروز امدادگران هلال احمر در 12 استان لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، اصفهان، خراسان شمالی و خراسان رضوی، کردستان و آذربایجان شرقی عملیات امدادی خود را انجام داده‌اند و طی این مدت به ساکنان ١٤٢شهر،روستا و مناطق عشایرنشین امدادرسانی شد.

وی با بیان اینکه در مجموع طی این مدت به 6300 نفر امداد رسانی شده است، گفت:به 3000 نفر نیز اسکان اضطراری داده شده و 650 دستگاه چادر امدادی نیز میان سیل زدگان توزیع شده است.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه طی این مدت 11 نفر نجات یافته و به مناطق امن منتقل شده‌اند، گفت: نجات پنج نفر از طریق سه سورتی پرواز انجام شده است، همچنین شش نفر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

به گفته وی پنج نفر نیز از سوی امدادگران خدمات سرپایی دریافت کرده‌اند و یک نفر نیز در شهرستان مهران، محدوده رودخانه گدارخوش مفقود شده است که تلاش برای یافتن وی همچنان ادامه دارد.

مرتضوی شمار جانباختگان سیل اخیر را چهار تن اعلام کرد کرد و گفت:‌ سه تن در دهلران و یک تن در ایلام جان خود را از دست داده‌اند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه 30 دستگاه خودرو سواری نیز طی این مدت از مسیر سیلاب رها شده است، گفت: از 338 واحد مسکونی نیز تخلیه آب انجام شده و امدادرسانی در استان‌های خوزستان، لرستان، کرمانشاه، ایلام، چهارمحال، فارس و اصفهان ادامه دارد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید