تقدیر از رتبه نخست مسابقات بین المللی قرآن در اردن با حضور سفیر ایران در اردن | اتاق خبر
کد خبر: 333732
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1395 - 04:50
سفیر جمهوری اسلامی ایران در اردن ، طی مراسمی از« سما بابائی»، حافظ روشندل کشورمان که در یازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن بانوان در اردن رتبه نخست را کسب کرده است، تجلیل و تقدیر کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سفیر کشورمان ضمن تبریک افتخار آفرینی شایسته نماینده کشورمان حضور درخشنده وی را در این دور از مسابقات مایه مباهات و سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

فردوسی پور در ادامه نقش تعالیم عالیه قرآن در تقویت وحدت اسلامی و رشد و تعالی جوامع اسلامی را برشمرد و نقش دیپلماسی قرانی را در همسویی فرهنگها و ملل دنیای اسلام ستود.

یادآور می شود یازدهمین دور از مسابقات قران کریم در اردن با مشارکت شرکنندگان بیست کشور اسلامی از 21 لغایت 26 فروردین 1395 در امان پایتخت اردن در رشته حفظ کامل و قرائت و تجوید برگزار شد.

سما بابائی شرکت کننده روشندل کشورمان در رشته حفظ کامل در این دور از مسابقات شرکت کرده بود.

وی با اشاره به اینکه یک ماه قبل از حضورش در مسابقات از طریق سازمان اوقاف و امور خیریه کشورمان مطلع شده، با وجود عدم برخورداری از تجربه مسابقات خارج از کشور توانسته است از رقبای عرب و بینای خود پیشی بگیرد.

بابائی برتری خود را در شرایط دشوار مسابقات اردن در نتیجه الطاف الهی و قران کریم دانست و از همراهی، دلگرمی‌ها و تشویق اعضا به ویژه جمع خانوادگی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در امان تقدیر و تشکر کرد.

وی اظهار داشت هنگامی که اعلام شد پنج سئوال پرسیده خواهد شد بنده با توسل به پنج تن، هر یک از سئوالات را به یکی از این بزرگان توسل کردم و به راحتی پاسخ دادم.

خانم سما بابایی حافظ کل قرآن کریم و کارشناس ارشد علوم و قرآن و حدیث است که حفظ قرآن کریم را از سن 8 سالگی با بهره گیری از قران بریل شروع کرده و ظرف مدت 4 سال به موفقیت کامل دست یافته است و تشویق خانواده به ویژه مادر خود را در کسب این موفقیت بسیار مهم می داند.

این مراسم با حضور اعضا و خانواده دیپلمات های سفارت جمهوری اسلامی ایران در محل نمایندگی امان برگزار شد.

مسابقات بین‌المللی قرآن اردن ویژه آقایان نیز پنجم تا یازدهم تیرماه سال جاری در این کشور برگزار خواهد شد و «محمود باباخان»، نماینده کشورمان در رشته حفظ 20 جزء در این رقابت‌ها شرکت خواهد کرد. .

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید