باید یاد بگیریم به دنیا لبخند بزنیم | اتاق خبر
کد خبر: 333812
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1395 - 12:32
رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران
پورقاضی: در سطح بین المللی و بازارهای جهانی کالاهی ایرانی به عنوان کالایی گران قیمت و یا کالایی که کیفیت رقابتی ندارد شناخته می شوند

اتاق خبر- رئیس کمیسیون صنعت اتاق تهران معتقد است دولت و وزارت صنایع لازم است که حمایت از بخش صنعت را متمرکز کند به جای پراکنده بودن حمایت ها. مهدی پورقاضی می گوید:« منظورم حمایت از یک صنعت خاص نیست بلکه در حال حاضر صادرات محصولات صنعتی به عنوان مهم ترین هدف باید در نظر گرفته شود و روی این موضوع متمرکز شود؛ حمایت های دولت باید روی ارتقاع سطح صنایع از نظر بهره وری باشد و وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه کار کند.»

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه دولت و وزارت صنعت باید از پراکندگی حمایت ها جلوگیری کنند، ادامه می دهد:« ما برای این که بتوانیم صنعت کشور را در سطح بین المللی ارتقاع دهیم و بالا بکشیم لازم است که روی رقابتی کردن صنایع هم در قیمت و هم کیفیت کار کنیم و شرکت ها بدون بهبود بهره وری نمی توانند پیشرفت لازم را داشته باشند. الان در سطح بین المللی و بازارهای جهانی کالاهی ایرانی به عنوان کالایی گران قیمت و یا کالایی که کیفیت رقابتی ندارد شناخته می شوند و این به نظرم مهم ترین نکته ای است که باید اصلاح شود.»

پور قاضی در ادامه درباره اصلاح شرایط کنونی، گفت:« یک بخشی از اصلاح شرایط به اراده عمومی حاکمیت در حمایت از صادرات باز می گردد، ببینید یک بخش صاردات قیمت و کالاست ولی بخش دیگرش اصولا روابط بین الملل است. ما باید روابطمان را با دنیا بهتر کنیم باید یاد بگیریم به دنیا لبخند بزنیم، باید علاقه مندی در مشتریانمان ایجاد کنیم که بیایند سراغ کالاهای ایرانی ، الان ترس نسبت به مبادله با ایران وجود دارد.»

او با اشاره به این که باید روابطمان را با کشورهای همسایه دوستانه کنیم، می گوید:« باید سعی کنیم آرامش در منطقه برقرار شود. الان در عراق و سوریه جنگ است، یمن شلوغ است، ترکیه دایم دچار حملات تروریستی است و... همه این ها باعث می شود که خاورمیانه به عنوان آتش زیر خاکستر شناخته شود و سرمایه گذار از بیرون اول از همه دنبال امنیت و آرامش است پس می گوید چه دلیلی دارد که بروم در خاورمیانه که آرامش وجود ندارد سرمایه گذاری کنم و به خاور دور، امریکای لاتین و... نروم؛ بنابراین اگر می خواهیم سرمایه وارد منطقه و کشورمان شود باید به دنبال آرامش باشیم و باعث رونق در منطقه شویم.»

منبع: اتاق تهران 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید