اپل انتظار دارد شما بعد از 3 سال آیفون خود را عوض کنید | اتاق خبر
کد خبر: 333947
تاریخ انتشار: 28 فروردین 1395 - 17:46
شرکت اپل به عنوان بخشی از یک برنامه دوستدار محیط زیست، علاوه بر تخمین میزان تاثیرگذاری محصولات خود در چرخه گازهای گلخانه ای، مدت زمان تقریبی استفاده کاربران دست اول از محصولات خود را سه سال پیش بینی کرد.

اتاق خبر - این شركت اعلام كرد انتظار دارد كاربران دست اول گوشی های آیفون، دستگاه های آی‌پد و ساعت های اپل، فقط پس از سه سال، دستگاه های خود را با دستگاه جدیدتری جایگزین كنند. اپل مدت زمان استفاده كاربران دست اول از كامپیوترهای مك را فقط چهار سال برآورد كرد.

این در حالی است كه شركت اپل پشتیبانی نرم افزاری از محصولات خود را به گونه ای برنامه ریزی كرده است كه نسخه های جدید دستگاه هایی را كه حدود سه سال عمر دارند، پشتیبانی می كند. برای مثال iOS 8 و iOS 9 دستگاه آیفون 4S را كه در پایان سال 2011 میلادی ساخته شد، پشتیبانی می كنند. البته در مورد كامپیوترها و سیستم عامل OS X موضوع كمی متفاوت است و آخرین نگارش این سیستم عامل، كامپیوترهای ساخته شده در سال 2007 را نیز پشتیبانی می كنند.
علاوه بر این بر اساس اظهارات اپل انتظار می رود به زودی نام سیستم عامل OS X نیز تغییر كند. چرا كه این شركت طول عمر كامپیوترهای مجهز به برند كنونی سیستم عامل OS X را چهار سال برآورد كرده است. آخرین بار كه این شركت صحبت از برند سیستم عامل به میان آورد، در سال 2001 میلادی بود كه پس از آن عنوان سیستم عامل خود را از MacOS به OS X تغییر داد.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید