اوباما ریاکار است | اتاق خبر
کد خبر: 334068
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 00:05
شهردار لندن:
شهردار شهر لندن گفت، باراک اوباما با حمایت از مساله باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا، ریاکار بودن خود را نشان می‌دهد زیرا خود واشنگتن هرگز حاضر نشده حاکمیت خود را با کسی به اشتراک بگذارد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا قرار است چند روز دیگر به لندن سفر کند و انتظار می رود که اوباما در این سفر از موضع دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس در خصوص لزوم تداوم عضویت کشورش در اتحادیه اروپا حمایت کند.

نظرسنجی ها نشان می دهند که در همه‌پرسی انگلیس بر سر تداوم عضویت در اتحادیه اروپا که قرار است در تاریخ 23 ژوئن برگزار شود، همچنان رقابت میان مخالفان و موافقان خروج انگلیس از این اتحادیه برابر است.

بوریس جانسون، شهردار شهر لندن که از حامیان خروج کشورش از اتحادیه اروپا است، امروز (شنبه)‌ در مصاحبه‌ای که در آستانه سفر باراک اوباما به انگلیس با شبکه بی.بی.سی انجام داد، گفت: از نظر من این کاملا نامانوس است که آمریکایی‌ها به ما درباره تسلیم کردن حاکمیتمان داد سخن سر بدهند آن هم در زمانی که خود آمریکایی‌ها حتی کارهایی مثل امضا کردن قوانین بین المللی دریاها را انجام نداده‌اند چه برسد به این که بیایند و به نهادهای مهمتری مثل دادگاه کیفری بین المللی بپیوندند.

جانسون خاطر نشان کرد: آنها حتی اجازه نمی‌دهند تصور به اشتراک گذاشتن حاکمیتشان به ذهنشان خطور کند و اگر قرار باشد اوباما از خروج ما از اتحادیه اروپا حمایت کند، چنین چیزی نشان دهنده یک ریاکاری ذاتی است.

این در حالی است که مقامات کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کردند،‌ اوباما قرار است در جریان سفر خود به انگلیس در صورت مواجه شدن با سوالی درباره خروج لندن از اتحادیه اروپا به عنوان یک "دوست" این کشور دیدگاه خود را مطرح کرده و عنوان کند، انگلیس در صورت باقی ماندن در اتحادیه اروپا جایگاه اقتصادی بهتری خواهد داشت.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید