افزایش مالیات توجیه ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 334136
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 09:33
نایب رئیس اتاق اصناف کرمان:
نایب رئیس اتاق اصناف کرمان با اشاره به رکود موجود در کشور گفت: افزایش سالانه مالیات توجیه ندارد، زیرا اخذ مالیات بر اساس درآمد است

به گزارش اتاق خبر،فتح‌الله مویدی در جلسه وزیر امور اقتصادی و دارایی با اصناف اظهار داشت: بیکاری یکی از مشکلات اصلی استان کرمان است.

وی همچنین وجود قوانین دست و پاگیر را یکی از دلایل افزایش بیکاری در استان کرمان ذکر کرد و بیان داشت: رفع قوانین مزاحم باید در دستور کار نمایندگان مجلس و مسئولان ارشد کشوری قرار گیرد.

نایب رئیس اتاق اصناف استان کرمان ادامه داد: استاندار کرمان بر پهن کردن فرض قرمز زیر پای سرمایه‌گذاران تاکید دارد، اما قوانین مزاحم مشکلاتی را برای سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کند.

مویدی همچنین از آمار بالای زندانیان سخن به میان آورد و افزود: اعتبار گزافی برای زندانیان هزینه می‌شود که این هزینه از طریق مالیات دریافتی از مردم تامین می‌شود و با کاهش مالیات و حمایت از کارفرمایان در بخش بیمه می‌توان بخش زیادی از مشکل اشتغال را توسط اصناف برطرف کرد.

وی عنوان کرد: بیکاری معضلات زیادی از جمله سرقت، قاچاق و طلاق را به دنبال دارد و خواستار رفع قوانین مزاحم در راستای ایجاد اشتغال پایدار هستیم.

نایب رئیس اتاق اصناف استان کرمان ادامه داد: جامعه اصناف در حالی مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند که نقش به‌ سزایی در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس داشته‌اند.

مویدی با اشاره به رکود موجود در کشور تاکید کرد: افزایش سالانه مالیات توجیه ندارد، زیرا اخذ مالیات بر اساس درآمد است.

وی با اشاره به فعالیت ۲۵ هزار واحد صنفی در شهر کرمان افزود: به ازای هر ۲۲ نفر یک واحد صنفی در شهر کرمان وجود دارد.

مویدی تصریح کرد: حریم صنفی برداشته شده و هر فردی می‌تواند وارد اصناف شود و این در حالی است که همه نهادها نیز کار صنفی انجام می‌دهند و به همین علت بخش عظیمی از اصناف، پروانه‌های کسب خود را لغو کرده‌اند.

منبع: فارس

94104 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید