یزد به قوانین خاصی برای معادن نیاز دارد | اتاق خبر
کد خبر: 334139
تاریخ انتشار: 6 اردیبهشت 1395 - 13:30
رئیس خانه معدن یزد:
رئیس خانه معدن یزد با اشاره به خاص بودن این استان در عرصه معادن، گفت: یزد به قوانین خاصی برای معادن نیاز دارد.

به گزارش اتاق خبر،سعید افضلی‌پور عصردیروز در اتاق بازرگانی یزد با بیان اینکه دولت مشکلات متعددی در حوزه اقتصادی دارد، اظهار داشت: لازم است که با بازنگری در قوانین نسبت به رفع مشکلات در حوزه اقتصادی و معادن در استان یزد اقدام کرد.

وی ادامه داد: معادن ما در استان یزد نقش خوبی را ایفا می‌کنند و به عنوان تامین کننده خوراک صنایع در عرصه تولید کاشی، سرامیک و فولاد موجب اشتغال‌زایی شده‌اند.معادن ما در استان یزد نقش خوبی را ایفا می‌کنند و به عنوان تامین کننده خوراک صنایع در عرصه تولید کاشی، سرامیک و فولاد موجب اشتغال‌زایی شده‌اند.

این فعال معدنی افزود: استان یزد در ردیف دو استان کشور قرار دارد که از هر سو دارای معادن ملی و حتی بین‌المللی است و مانند یک منطقه ویژه اقتصادی در بخش معدن عمل می‌‌کند.

افضلی‌پور با بیان اینکه در بیانات مقام معظم رهبری به کرات به اهمیت بخش معدن تاکید شده است ادامه داد: بخش معدن یکی از حوزه‌های بسیار مهم در عرصه اقتصادی است اما در استان یزد به آن توجه شایسته‌ای نمی‌شود.

وی تصریح کرد: استان یزد به عنوان یکی از استان‌هایی که ذخایر زیادی از مواد معدنی را در دل خود جای داده است و از جمله استان‌هایی به شمار می‌رود که می‌تواند بستر رشد صنایع مستقر در استان و محرک ایجاد اشتغال باشد تا بتواند توسعه متوازنی را ایجاد کند.

رئیس خانه معدن استان یزد عنوان کرد: استان یزد از دومین استان کشور است که تنوع مواد معدنی در آن ثبت شده و دارای تعدد مواد معدنی است اما قوانین ویژه و خاصی نیز نیاز داریم تا از مشکلات متعدد در این حوزه دچار بحران نشویم.

وی بیان داشت: خواست خانه معدن از سوی معدنکاران استان یزد داشتن اختیارات بیشتر در قوانین است تا مجموعه مدیریت استان بتواند در مواردی که مشکلات را می‌توان در استان حل کرد به دلیل منع قانون، مشکلات به تهران منتقل نشود.

این فعال معدنی با اشاره به رایزنی دولت و بخش خصوصی در اصلاح قوانین معدنی و تاثیرات آن گفت: معدنکاران استان خواستار افزایش اعتبار حقوقی پروانه‌های معدنی در کنار سایر پروانه‌ها هستند تا از این طریق بخشی از مشکلات را با دامداران و پروانه‌های چرای دام حل کنند.

وی افزود: پروانه معادن را نمی‌توان در مکان دیگری صادر کرد و یا مجوز برداشت داد اما می‌توان برای دامداران مجوز را در منطقه دیگری صادر کرد تا اختلافی بین دامداران و معدنکاران وجود نیاید.

رئیس خانه معدن یزد با بیان اینکه معادن در استان نیز کوچک و بزرگ هستند بیان داشت: معادن در سطح استان نیز در ابعاد کوچک و متوسط هستند که لازم است مانند صنایع که زیرمجموعه سازمان صنایع کوچک و متوسط فعالیت می‌کنند برای معادن نیز چنین سازمانی تشکیل شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید