«امیرکبیر» لباس قوام السلطنه را به تن می‌کند/ آماده‌سازی «قوام» | اتاق خبر
کد خبر: 334285
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 06:18
مهدی سلطانی قرار است در جدیدترین اثری که حسین پاکدل به صحنه می‌برد، در نقش قوام السلطنه به ایفای نقش بپردازد.

به گزارش اتاق خبر، حسین پاکدل درباره جدیدترین فعالیت تئاتری خود در مقام نمایشنامه نویس و کارگردان در سال ۹۵  گفت: قصد دارم آذر و دی‌ماه سال جاری نمایش «قوام» را در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه ببرم که این نمایش به سیر زندگی قوام السلطنه می‌پردازد.

وی درباره اینکه آیا این اثر نیز به لحاظ نگارش و فضای اجرا در راستای نمایش‌های گذشته او نظیر «حضرت والا» و «عشق و عالیجناب» است، توضیح داد: این اثر نیز در همان حال و هوا است. قوام شخصیتی بود که در دوره حکومت ۵ پادشاه حضور داشت و این نمایش به ۵ مقطع زندگی قوام می‌پردازد.

نویسنده و کارگردان نمایش «قوام» درباره گروه بازیگری این اثر نمایشی، یادآور شد: حضور مهدی سلطانی، مهدی پاکدل و عاطفه رضوی در این اثر قطعی است. البته اعضای گروه خودم که در کارهای پیشین با هم همکاری داشتیم، در این اثر نیز حضور خواهند داشت.

پاکدل در پایان گفت: با مهدی سلطانی از ۶ سال پیش برای ایفای نقش قوام صحبت کرده بودیم و قرار است که او این نقش را بازی کند.

مهدی سلطانی پیش از این نیز در نمایش‌های حسین پاکدل در نقش شخصیت‌های تاریخ معاصر ایران نظیر تیمورتاش به ایفای نقش پرداخته بود. وی پاییز و زمستان سال ۹۴ در نمایش «خاطرات و کابوس‌های یک جامه‌دار از زندگی و قتل میرزاتقی‌خان فراهانی» به کارگردانی علی رفیعی در نقش امیرکبیر به صحنه رفت.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید