نتانیاهو: بلندی‌های جولان تا ابد دست ما خواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 334389
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1395 - 22:18
وقتی اسرائیل از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرد؛
نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) در اظهاراتی تاکید کرد که بخش اشغالی جولان سوریه در دست اسرائیل باقی خواهد ماند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نخستین جلسه دولتش در جولان اشغالی تاکید کرد که بخش اشغالی جولان یعنی بلندی‌های جولان سوریه "تا ابد" در دست اسرائیل خواهد بود.

وی تصریح کرد: ما نه تنها از جولان عقب نشینی نخواهیم کرد، بلکه شهرک سازی‌ها و صنعت و کشاورزی را در جولان با طرح‌هایی که در سر داریم تقویت خواهیم نمود. خط مرزها نیز صرف نظر از آنچه که در سوریه رخ می‌دهد، تغییر نخواهد کرد.

نتانیاهو در سخنانی پس از جلسه دولتش که در جولان برگزار شد، تصریح کرد که پس از 50 سال زمان آن فرا رسیده است که جامعه بین‌الملل "حاکمیت اسرائیل بر جولان" را به رسمیت بشناسد!

وزیر کشاورزی اسرائیل نیز گفته است که باید حاکمیت اسرائیل همانطور که در جولان برقرار شده در کرانه باختری نیز برقرار شود!

براساس اعلام رادیوی رژیم صهیونیستی نتانیاهو قصد داشت با برگزاری جلسه کابینه در جولان، به جامعه جهانی این پیام را ابلاغ کند که عقب نشینی اسرائیل از جولان نه در حال حاضر و نه در آینده مطرح نخواهد بود.

طبق گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، نتانیاهو از این امر نگران است که با حصول توافقی درباره آینده سوریه در جریان مذاکرات صلح سوریه در ژنو، جامعه جهانی تل‌آویو را برای عقب نشینی از منطقه جولان تحت فشار قرار دهد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید